Detoxikace je pro lidské tělo poměrně důležitá, jelikož z něho dokáže celkem dobře odstranit mnoho škodlivin. Mnoho lidí však dělá při detoxu poměrně zásadní chyby. A jaké konkrétně?

Pozor na hladovění

Detox by rozhodně neměl být založený na dlouhodobém hladovění. Je sice pravdou, že očista těla může být spojena se snížením potravy, ale neznamená to, že se jídlu musíte nutně definitivně vyhnout. To by mohlo mít i dlouhodobé následky. Mezi ty krátkodobé naopak patří:

  • Nevolnost
  • Bolesti hlavy
  • Velká únava

Sůl není vždy dobrou volbou

Jsou metody, které jsou založeny na konzumaci vody se solí. Nutno říci, že se jedná o propracovanou metodu, která má jasné postupy, spojené také s konzumací jídla. Pokud není prováděna pod vedením odborníka, může tělu dokonce i uškodit. Proto to doporučujeme se solí raději nepřehánět a je lepší ji z potravy při detoxikaci vynechat.

Nespoléhejte na reklamní lákadla

Slyšeli jste už o superpotravinách? Sice mohou pomoci, ale na druhou stranu nezapomínejte na to, že nejsou zase až tak velkým zázrakem, jak se o nich říká. Můžete je do detoxikační kúry zařadit, ale rozhodně nedělejte tu chybu, že byste snad celý proces postavili pouze na nich. A to i z hlediska finanční náročnosti.

Ne všechny bylinky mohou pomoci

Ano, bylinky jsou při detoxikaci důležité. Pozor ale na to, jaké konkrétně. U mnohých z nich se mohou objevit poměrně výrazné vedlejší účinky, pokud jich zkonzumujete velké množství. Dále dejte i pozor na to, zda se snášejí s vašimi léky a zda nemají vedlejší účinky.

Mějte detoxikaci promyšlenou

Chybou je začít zcela bez rozmyslu. Jak proto, že můžete zvolit špatný postup, tak i proto, že nemáte k dispozici potřebné věci a potraviny, které vám pomohou. Nechte si vše projít hlavou, zamyslete se nad metodou a potom už můžete začít. Dobré je stanovit si také přesný termín, kdy detoxikaci odstartujete.