Není nic nového, že dětský organismus je mnohem náchylnější na různé zdravotní problémy a komplikace. Zvláště v tom nejmenším věku, kterým je věk kojenecký. Zde můžeme říci, že až 25% dětí trpí problémem, který se nazývá intolerance laktózy. Podívejme se na tento problém blíže, a to i v souvislosti s tím, jak se zbavit bolesti bříška, což je jeden z hlavních příznaků této zdravotní komplikace. Ta má původ v tom, že dětský organismus ještě nezvládá tak dobře trávit laktózu, jako je tomu třeba u organismu v pozdějším věku. I když i to se mohou dané komplikace také objevit – lékaři to jasně potvrzují.

Jaké jsou hlavní projevy?

Pokud se podíváme na ty nejdůležitější, je to rozhodně velmi silná bolest bříška, kterou vaší dítě dává najevo i silným pláčem. Jedná se o nejznámější projev, ale rozhodně není jediný. Tento zdravotní problém poznáte třeba také podle:

  • Průjmů,
  • Nadýmání,
  • Křečí.

I na to má vliv nestrávená laktóza, kterou vašemu dítěti dodáváte prostřednictvím mateřského mléka. S tím byste však přestávat neměla, jelikož je pro jeho výživu naprosto nezbytné. Naštěstí existuje poměrně efektivní řešení, jak se zmíněných komplikací zbavit. O co jde?

Pomůže speciální enzym

Projevy, které jsou spojeny s nestrávenou laktózou, tedy známe. Jak je nejlépe eliminovat? Pomůže speciální enzym, který se nazývá laktáza. Právě ten je tou správnou volbou ve chvíli, kdy se tolik nepříjemná intolerance laktózy projeví. Tento enzym může být dostupný ve formě kapek, což výrazně usnadňuje jeho samotné dávkování, nebo užívání. Není tak žádným problémem ho smíchat třeba s kojeneckou výživou, díky čemuž máte jistotu, že při každém krmení váš potomek danou laktózu stráví naprosto spolehlivě. A i když mluvíme jenom o dětech, nezapomínejme na to, že dnes jsou podobné problémy četnější i u dospělých jedinců a jejich dospělých organismů.

Zdroj: Detskekoliky.cz