Hubnutí a kustovnice čínská – goji

Kustovnice čínská neboli goji je velmi známou superpotravinou. Jde o ploty unikátní rostliny, které mají velmi dobrý vliv i na lidské zdraví. Kromě toho dokáže goji pomáhat také v případě hubnutí. Jaké jsou možnosti? Podívejte se společně s námi.
Vyčistí tělo a zlepší jeho fungování
Prvním pozitivem, které kustovnice čínská má, je rozhodně to, že dokáže podporovat detoxikaci […]

Vliv rostlinných a živočišných tuků na naše zdraví

Tuky nemusí být nutně jenom špatné. Nezapomínejme na to, že existují i tuky dobré. Také je třeba říci, že existují jak rostlinné, tak živočišné. Pokud jde o první kategorii, jde o různé druhy olejů. Mezi známé patří třeba olej olivový, konopný, lněný a řada dalších. Když jde o tuky živočišné, patří sem třeba:

Máslo
[…]

Nebezpečný viscerální tuk

Tuky dělíme do různých kategorií. Jsou to zdravé, jsou to ty nezdravé a potom je to ještě jeden, označovaný jako nebezpečný. Jde o takzvaný viscerální tuk. Proč si na něho dát pozor a jaká je jeho charakteristika? Podívejte se s námi.
Co je to viscerální tuk?
Když jde o tukové zásoby v našem těle, tak většina lidí zná […]

Uhlohydráty v potravinách

Pokud se podíváme na to, co obsahuje řada potravin, tak nelze zapomenout na takzvané uhlohydráty. Pod tímto označením najdeme v potravinách organické prvky, které mají podobu:

Uhlíku
Vodíku
Kyslíku

Jejich finální podoba může být různá. Důležité jsou pro naše tělo hlavně proto, že jsou pro něho jakýmsi palivem. Jedná se pro tělo o velmi dobrý zdroj […]

Při hubnutí dejte pozor na fruktózu

Správné hubnutí je založeno především na změně jídelníčku. Když se podíváme na to, jak by měl vypadat ten ideální, je třeba dodržet tři hlavní věci. Jaké to jsou?

Menší porce několikrát denně
Vyváženost a pestrost
Eliminace nezdravých věcí

Mezi to nezdravé nepatří jenom sůl, nebo tuk. Patří sem také fruktóza. I na ni je dobré […]

Toto dělejte před cvičením. Výsledek stojí za to

Chcete zhubnout? Pokud ano, určitě ze stránek našeho magazínu víte, že základem je správná strava a také dostatek pravidelného pohybu. Na ten se zaměříme. Pokud se rozhodnete cvičit, jsou věci, které je dobré před cvičením dělat. O jaké se jedná?
Vstaňte z postele
Co tím chceme naznačit? Rozhodně to, že pokud chcete, aby vaše cvičení mělo velké […]

Psychohygiena pomůže při hubnutí. Jak?

Přijde vám, že stále nemůžete zhubnout? Problém nemusí být jenom v tom, že máte špatný jídelníček, nebo třeba v tom, že nemáte tolik pohybu. Problém může být dokonce i ve vaší hlavě. Jak ho odstranit? Je tu duševní hygiena, nebo též psychohygiena. Jak konkrétně vám pomůže? Podívejte se na naše tipy a osvědčené metody určené mužům […]

Jak neztratit motivaci při hubnutí

Dokonalou postavu chce každý. Aby se skutečně vše povedlo tak, jak by mělo, je důležité dodržovat tři hlavní věci. O jaké se jedná? Kdo někdy již držel dietu, ten to rozhodně ví. Je to nutnost:

Dodržovat jídelníček
Hýbat se
Vydržet

A právě poslední bod, tedy motivace, můžeme označit za jeden z nejdůležitějších. A jak danou motivaci […]

Přibírání v těhotenství – proč se děje?

Každá žena, která je těhotná, jasně potvrdí, že se nevyhne procesu, kterým je přibírání v těhotenství. A rozhodně nejde jenom o váhu dítěte, jelikož nárůst váhy je mnohem vyšší. Proč tomu tak je? Podívejte se společně s námi na několik důvodů.
Hormonální změny
Během těhotenství ženu čeká mnoho hormonálních změn a právě ty mohou souviset s různými stavy s ohledem […]

Poraďte si s nekontrolovanými chutěmi na jídlo. Jak?

Máte nezvladatelné chutě na jídlo? Pokud ano, poradíme vám několik metod, díky kterým je zaručeně zvládnete. První metoda je spojena s tím, že zamíříte do lékárny a pořídíte si zde doplňky stravy, které dokážou navodit pocity sytosti a následně eliminovat chutě k jídlu. Jsou celkem dobrým pomocníkem při hubnutí, ale zároveň na ně nelze pohlížet jako […]