Dokonalý úsměv je něco, co dokáže velmi výrazně podpořit krásu každého člověka. Souhlasíte s tím? Pokud ano, podívejte se společně s námi na to, jak mít zuby dokonale bílé. Není to zase až tak složité, jak si můžete myslet.

Pozor na to, co může zuby zbarvovat

Nejprve se podívejte na to, jak byste se měli chovat. Jsou totiž věci, které se na odstínu vašich zubů jasně negativně podepisují. To je třeba mít na paměti. A o čem konkrétně mluvíme? Jsou to především různé neřesti. Když se vám povede je z vašeho života eliminovat, tak máte velkou šanci, že tím eliminujete i žloutnutí zubů. Primárně se jedná o toto:

  • pití červeného vína,
  • pití kávy,
  • kouření cigaret.

Bělit si zuby je hračkou

Obáváte se toho, že v zubních ordinacích se jedná o postup, který je složitý a drahý? Potom to můžete zkusit jinde. Bělení zubů totiž není problém snadno realizovat i doma. Jak na to? Stačí si pořídit speciální pásky. Jejich unikátem je nejenom to, že velmi dobře fungují a tak uvidíte výsledky velmi brzy. Jejich unikátem je také to, že jsou bezpečné. Neobsahují žádné nežádoucí látky, které by poškodily sklovinu, dásně, nebo třeba vaši ústní dutinu. V tomto ohledu jasná volba, se kterou nelze udělat chybu. Tím si buďte jisti.

Pravidelné čištění nepodceňujte

Co také doporučujeme? Klasické čištění. Zde nezapomeňte hlavně na kvalitní zubní kartáček s měkkými štětinami, a samozřejmě nepodceňujte také správnou techniku. A jak je to s intervalem čištění? Ideální je čistit si zuby dvakrát denně, tedy ráno a také večer. Doba by neměla být kratší, než tři minuty. Jedině tak zajistíte, že zubu odstraníte i mechanickou cestou veškeré nečistoty, které by se mohly právě na výsledném odstínu negativně podepisovat. Pokud jde o volbu pasty, lze použít i ty s bělícím účinkem, ale není to až tak nezbytné. Důležité je hlavně to, že si zuby vůbec čistíte.