Pokud bychom měli nastínit, čeho se týká tato dieta, potom není zaměřena přímo na to, abychom zhubli určitý počet kilogramů, ale na to, abychom zlepšili náš život. Na podobném principu staví i celá řada detoxikačních diet, které se snaží z našeho těla vyloučit mnoho škodlivin a různých volných radikálů. Samotná Candida dieta je zde proto, jelikož dokáže v našem těle eliminovat přemnožené kvasinky, které mohou být strůjci různých komplikací v našem životě.

Jedná se o problémy postihující ženy

V tomto směru je samozřejmě nutné dodat, že problémy s kvasinkami patří mezi jedny z nejčastějších gynekologických problémů. Jedná se o nepříjemnou formu infekce, proti které právě tato dieta dokáže účinným způsobem bojovat. Zvláště potom v případech, kdy se u dané ženy objevuje pravidelně. Poté může vzniknout infekce, která je doprovázena svěděním a pálením, ale i mnohými bolestmi. To vše vlivem toho, že se naruší pH. A tak by mělo být v zájmu každé ženy, že kromě předepsaných léků změní také svůj stravovací režim. Není to naštěstí tak složité, jak se může zdát.

Dieta by měla trvat zhruba dva měsíce

Jak už mnohým jistě napoví délka, jedná se o dlouhodobější dietu, která má za cíl změnit stravovací návyky tím způsobem, že jsou z jídelníčku odstraňovány potraviny, které růst kvasinek podporují. V tomto směru lze dodat, že je jich poměrně velké množství, a často jsou pro nás naprosto běžné. Mezi ty nejčastější příklady takových potravin patří mouka a výrobky z ní, vejce, mléčné výrobky, med či potraviny s množstvím cukru. Právě ten poté bývá největším problémem, jelikož právě rafinované cukry kvasinky živí, a ty se tak mohou množit.

Jaká jídla jsou povolena?

Jelikož jsme nastínili seznam těch, které bychom neměli konzumovat při této dietě, je třeba zmínit také seznam těch doporučených. Ačkoliv se zdá, že většina jídel byla vyloučena, není tomu tak. Běžné pečivo totiž nahradíme tím celozrnným, a běžné mléčné výrobky zase těmi zakysanými. Stejně tak můžeme konzumovat potraviny bohaté na škrob, jako jsou třeba brambory. Nic nezkazíme ale ani celozrnnými těstovinami, nebo hnědou rýží. Naprostou samozřejmostí v našem jídelníčku by poté mělo být maso, a to jak bílé či červené, tak samozřejmě také rybí. Při všech přípravách by ale měly být dodržovány zásady zdravého vaření a celkové pestrosti.

Dieta může pomoci i v redukci váhy

I přesto, že jsme zmínili, že Candida dieta není na redukci váhy přímo určena, může v tomto směru pomoci. A to hlavně proto, že jsou z jídelníčku eliminovány mléčné výrobky obsahující tuk, a také ty obsahující cukry. To vede k celkové změně stravovacích návyků a zlepšení stravovacího režimu. Dodržovány by měly být menší porce zhruba 5x denně, doplněné o dostatečný přísun tekutin. Po dvou měsících tohoto dodržování by tak měly být případné kvasinky na dlouhou dobu pryč, a podobnou větu lze říci také o přebytečných kilogramech.

Běžný režim dne nijak neomezujeme

Vzhledem k dané dietě je třeba ještě dodat i to, že se jedná pouze o stravovací změny, a tak nemusíme měnit náš zažitý denní režim, a to od zaměstnání, po volný čas nebo sportovní aktivity. Pokud totiž budeme chtít při této dietě také zhubnout, měl by být sport dokonce i nutností. Opět platí, že i zde je třeba dodržovat jistou pravidelnost, a věnovat se mu alespoň 4x – 5x do týdne.