Akupunktura jako klasická čínská medicína

Už jste slyšeli pojem akupunktura? Pokud ano, a máte o něm jenom hrubou představu, tak na úvod raději připomeňme, že se jedná o metodu tradiční čínské medicíny, která je založena na vpichování drobných jehel do těla pacienta. Tyto konkrétní jehly se následně vpichují na předem určená místa, která lze označovat jako akupunkturní body. Ty nejsou voleny náhodou, jelikož jde o body, které leží v takzvaných meridiánech. A ty jsou dráhy energie, které jsou právě pomocí daného vpichu určitým způsobem stimulovány.

Jak akupunktura funguje?

Co je základem, to již víte. Podívejme se společně také na to, jak vlastně akupunktura funguje. Zde není nutné hledat jakékoliv složitosti, jelikož cílem je eliminace nerovnováhy toku lidské energie, a to právě ve zmíněných drahách. Základem akupunktury jsou také dva hlavní principy, které můžeme označit takto:

  • Princip Jin
  • Princip Jang

Jde o ženský a také mužský princip, a to v takovém rozlišení, kdy jeden je negativní a druhý je pozitivní. Cílem je za všech okolností udržet dokonalou rovnováhu mezi oběma.

Známý princip pěti prvků

S akupunkturou je spojován také poměrně známý a také hojně využívaný princip pěti prvků. Ty jsou poměrně známé a jedná se o tyto: dřevo, oheň, země, kov a voda. Každý z těchto prvků je následně konkrétním způsobem spojován s určitými orgány v lidském těle. A právě správná stimulace toho pravého dokáže zajistit možnost léčení.

Jenom u odborníka

Důležité je připomenout, že akupunktura by měla být za všech okolností realizována jenom odborníkem. A to jak pro jeho zkušenosti právě s oblastí duchovní medicíny, tak i pro jeho zkušenosti z oblasti lékařství, vzhledem k metodám vpichu. Na závěr dodejme, že i když má akupunktura mnoho zastánců, jasný a přímý důkaz fungování se zatím neobjevil. Jsou případy, kdy pomáhala a pomohla, ale proti reálnému lékařství jde často spíše jenom o náhody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *