Bezezbytková dieta

Různých diet existuje celá řada. Jednou z velmi unikátních je takzvaná bezezbytková dieta. Jejím unikátem není to, že nevznikají žádné zbytky jídla během přípravy, ale to, že během ní zůstává čisté vaše střevo. Cílem je jít takové potraviny, které nebudou škodit lidskému trávení.

Snaha pročistit střeva

Bezezbytková dieta může být též označována jako režim, během kterého dochází k pročištění neboli detoxikaci střev. Čistá střeva mají vliv na mnohé. Konkrétně se jedná třeba o:

  • Získávání živin
  • Trávení
  • Imunitu lidského těla

Dále je cílem pročistit střeva za účelem eliminace různých nemocí, které se mohou objevit. Jsou to třeba různé nepříjemné záněty a další komplikace.

Jaké potraviny jsou základem?

Bezezbytková dieta je založena jenom na určité skladbě potravin. Primárně se musí jednat o ty lehce stravitelné. Tomu odpovídá i forma přípravy i konzumace. Základem jsou potraviny,  jako je například zelenina a ovoce. Takové, které mají minimum tuků. Dále je třeba zaručit, aby ve stravě nebyli potraviny, které mohou nadýmat. I ty bezezbytková dieta vylučuje. Zároveň je třeba zajistit i dostatečný a optimální příjem bílkovin, které jsou při tomto režimu také nezbytnou složkou jídla.

Pokud jde na konkrétní ukázky, tak není problém libové maso, nízkotučné zakysané výrobky, ryby, kvalitní šunky a další. Pokud jde o pečivo, je možné jíst jenom to den staré.

Jaké potraviny nejíst?

Jsou to hlavně ty tučné a nezdravé. Vyloučeno je tučné maso, i mléčné výrobky. Také nelze konzumovat luštěniny, nadýmavou zeleninu, nebo peckovité ovoce. Samozřejmé je to, že z jídelníčku musí pryč i jídla smažená. Dále je nutné eliminovat chipsy a jiné pochutiny. Pokud jde o nápoje, nesmí se ani káva, ani kakao, stejně jako nápoje alkoholické, nebo dokonce i perlivé minerální vody. Pít je v podstatě možné jenom čistou vodu z kohoutku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *