Cambridge dieta

Cambridge je v současné době velmi prestižní soukromá vysoká škola. Pod tímto názvem ale nemusíme znát pouze její absolventy, jelikož název Cambridge dieta se používá jako spojení s velmi účinným dietním plánem, který je určený pro každého, kdo má zájem velmi rychle a zároveň také bezpečně zhubnout. V případě představování diety, která je po světě známá jako Cambridge weight plan je třeba říci, že se jedná o systém několika vzájemně provázaných a propracovaných dietních programů, které tak mohou zaručit úspěch v hubnutí doslova každému jedinci, kdo program vyzkouší.

Dieta byla zařazena mezi ty bezpečné

O tom, že je tato dieta skutečně bezpečnou a pro naše tělo zdravou cestou k dokonalé postavě rozhodně svědčí také fakt, že se jí zabýval institut v Nice. Ten ji po prozkoumání zařadil do mezinárodně uznávaného seznamu diet, které přinesou výsledky a neohrozí naše zdraví. Na základě toho již tuto dietu schválilo i několik zemí a jejich úřady zdravotnictví. I to tak této dietě jasně nahrává do karet.

Každý si může zvolit svůj konkrétní program

Jak jsme již nastínili, jedná se o souhrn několika flexibilních programů, které se mohou navzájem prolínat, a každý si tak může vybrat ten svůj, dle svých požadavků. Tomu poté odpovídá třeba i energetický příjem, který má Cambridge dieta taktéž poměrně flexibilní. Tou nejnižší dávkou může být 415 kcal, a tou nejvyšší poté zhruba čtyřnásobek. Samozřejmě za jeden jediný den. A ačkoliv se daný příjem může zdát poměrně malý, je vše vyrovnáváno kvalitou a nutriční vyvážeností konkrétních potravin, které se při této dietě konzumují. Výsledek je tedy takový, že tělo i přes nízký energetický příjem dostane ve všech programech vše, co k bezproblémovému fungování potřebuje.

Cambridge dieta má celkem 4 hlavní fáze

Stejně jako řada dalších diet, i tato se dělí do 4 hlavních fází. Tou první je fáze přípravná, která začíná tím nejdůležitějším, a to konkrétním posouzením vašeho zdravotního stavu a denního režimu. Stejně tak se zhodnotí vaše cíle, požadavky a potřeby. Následně začne zhruba desetidenní fáze, během které dojde k postupnému snižování některých látek, a to hlavně sacharidů. Zároveň dochází k postupnému zvyšování pitného režimu, který je při dietě velmi důležitý.

Následuje fáze samotného hubnutí

Po této přípravné fázi je již tělo samo o sobě připraveno na samotnou hlavní dietu. Základem je přesně rozepsaný jídelníček, který je výsledkem zkušeností výživového poradce nebo dietologa. Jídelníček nejenom že obsahuje konkrétní potraviny, ale také jejich množství, a to v jasně danou denní dobu. Vše je samozřejmě doplňováno pitným režimem a prvotní sportovní aktivitou. Té by měla dominovat ta aerobní – běh, plavání, jízda na kole.

Stabilizování nového režimu

Předchozí jmenovaná fáze má na úbytek kilogramů ten největší vliv. Pokud během ní dosáhneme požadované hmotnosti, můžeme bez problémů přistoupit k té stabilizační. Ta má za cíl nejenom stabilizovat naši aktuální váhu, ale také pomoci nám zvyknout si na nový dietní režim. Do jídelníčku se postupným tempem přidává i řada jiných potravin, které do této doby byly zapovězené. Především se jedná o větší množství masa a ryb, ale i mléčných výrobků, nebo určitých typů zeleniny. Tím tak dojde k vytvoření pestrého jídelníčku, který budeme dodržovat v poslední fázi.

Svou váhu si udržíme

Rázem se tedy dostaneme do fáze poslední, takzvané udržovací. V ní již jíme pravidelnou pestrou stravu, nezapomínáme na pohyb, a náš nový denní režim nám přijde samozřejmý a nijak neomezující. A jelikož se není třeba bát jo-jo efektu, váha tak zůstane na této hodnotě i kdykoliv v budoucnu. Tím Cambridge dieta ukazuje, že vše závisí na našich stravovacích návycích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *