Dietní celer s čerstvým sýrem a pažitkou

Základem každé zdravé výživy a také diety je jistě dostatek zeleniny. Tu nemusíme jíst nutně pouze syrovou, ale můžeme ji využít i k tvorbě různých pomazánek. A jednou z takových možností je právě zmíněný dietní celer s čerstvým sýrem a pažitkou. K tomuto receptu rozhodně nebudeme potřebovat nic složitého a nedostupného. Základem je řapíkatý celer, který doplníme o sýr cottage. Dále už zbývá pouze pažitka a také sůl a pepř pro případné dochucení.

Připravíme si jednotlivé ingredience

Základem každého receptu je příprava, a jinak tomu není ani v tomto případě. Prvním krokem je důkladné omytí jak řapíkatého celeru, tak i pažitky. Následně osušíme a můžeme se pustit do přípravy. Obojí nasekáme na menší kousky a vhodíme do mísy. Následně už jenom přidáme daný sýr cottage a vše důkladně promícháme. Pokud je pomazánka velmi hustá, můžeme přidat trochu mléka nebo smetany. Poté už můžeme ochutnat a dochutit daným pepřem nebo solí. Rozhodně nic nezkazíme ani několika kapkami citronové šťávy

S čím podávat?

Mějte na paměti, že daný recept je především dietní, a tomu by měla odpovídat i příloha. Vyhněte se tedy světlému pečivu a raději vsaďte na to celozrnné. Ideální může být třeba bageta, a to ať už v běžném, nebo nasucho opečeném stavu. Určitě na chuti může přidat i to, pokud jí po opečení lehce potřeme čerstvým česnekem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *