Hubnutí a kustovnice čínská – goji

Kustovnice čínská neboli goji je velmi známou superpotravinou. Jde o ploty unikátní rostliny, které mají velmi dobrý vliv i na lidské zdraví. Kromě toho dokáže goji pomáhat také v případě hubnutí. Jaké jsou možnosti? Podívejte se společně s námi.

Vyčistí tělo a zlepší jeho fungování

Prvním pozitivem, které kustovnice čínská má, je rozhodně to, že dokáže podporovat detoxikaci neboli vyčištění organismu. To je doporučováno před každým dietním režimem. Pokud budete goji pravidelně konzumovat, může dojít k tomu, že budou z těla odplaveny:

  • Toxiny
  • Volné radikály
  • Cizopasníci

To se pozitivně podepíše na tom, že tělo bude lépe fungovat. Lépe tak bude zpracovávat živiny i z menších porcí a zároveň bude i lépe a efektivně spalovat tukové zásoby a využívat z nich energii. Tím se budou i při běžném denním režimu postupně zmenšovat.

Navodí pocit sytosti

I to je důvod, proč si goji dopřávat, pokud držíte dietu. V první řadě musíme zmínit, že má celkem nízkou kalorickou hodnotu, což je první plus. Když se však podíváme na to, jak dokáže kustovnice čínská navodit pocit sytosti, musíme zmínit dvě věci. První je vysoký obsah vlákniny, zatímco druhým plusem je nízký glykemický index. Obojí přispívá k tomu, že po konzumaci jídla se můžete cítit dokonale nasyceni. Tím toho logicky sníte podstatně méně.

Dokáže snižovat stres a psychické problémy

I když to tak na první pohled nevypadá, i toto s hubnutím přímo souvisí. Nutno říci, že kdo chce zhubnout, musí mít také pevnou vůli a vydržet. A právě v tom může goji výrazně pomoci, jelikož dokáže dobře a efektivně zklidnit lidské nervy. S dietou tak bude spojena mnohem lepší pohoda. Navíc nezapomínejte na to, že díky eliminaci stresu dojde i k tomu, že bude tělo efektivněji spalovat. Je totiž známé, že v době zvýšeného psychického vypění může váha dokonce růst. Takto tomu bude snadno zamezeno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *