Kopřiva ale i další bylinky na detoxikaci

Při detoxikaci jsou velmi často užívány různé rostliny a byliny, které lze najít na vaší zahrádce, nebo v okolí všeho obydlí. Společně se podíváme na to, jaké přijdou vhod. Nejvíce doporučována je zcela jistě kopřiva. Poznat ji zvládne téměř každý. A proč právě ta? Pozitiv má hned několik. Mezi klíčové řadíme:

  • Podporu metabolismu
  • Účinnost proti bakteriím a plísním
  • Zajištění správné funkce ledvin a močového ústrojí

Pokud chcete kopřivu při detoxikaci využívat, je hned několik cest, jak na to. Spařená kopřiva je velmi dobrou ingrediencí do různých zeleninových salátů. Stejně tak může být využita jako alternativní přísada do jídel. Nejznámější je však kopřivový čaj, který je vhodné pozvolna popíjet po celou dobu celé vaší detoxikace. Není to ale jenom kopřiva, která umí pomoci. Jaké další bylinky jsou na detoxikaci ty pravé?

Pýr plazivý

Unikátem této byliny je to, že má močopudné účinky. A jelikož při detoxikaci mnoho škodlivin odejde právě touto klasickou cestou, je pochopitelně velmi dobrou volbou. Kromě této schopnosti se často používá i jako pomoc při drobných intoxikacích a otravách.

Svízel syřišťový

Druhá ze zajímavých bylin dokáže kromě zlepšení vylučovacího procesu velmi dobře podpořit jak činnost ledvin, tak i jater. Má však pozitivní vliv také na činnost lymfatického systému, což se při detoxikaci organismu také hodí. Ideální volbou je konzumace ve formě doma uvařeného čaje. Jeho konzumace navíc může přispívat i k tomu, že se snižuje chuť k jídlu, což je při detoxu také poměrně důležité.

Řebříček obecný

Jenom těžko byste hledali lepší bylinu na čištění krve, než je právě tato. Díky tomu z ní dokáže jednoduše odstranit vše, co v ní nemá co dělat. K těmto účinkům musíme přidat i další dva. Má protizánětlivé a také dezinfekční účinky. To vše dohromady dělá z této byliny dokonalého pomocníka, který je při pročištění organismu doporučován a hojně užíván.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *