Kurkumové latté – účinky a příprava

Když se řekne název latté, tak si každý představí klasickou kombinaci tří hlavních surovin, které jsou součástí teplého nápoje. Je to:

  • Voda
  • Mléko
  • Káva

Jsou však i různé variance, které mohou být dokonce u slané. Jasným příkladem je kurkumové latté. Chcete si ho připravit? Poradíme vám. A také vám prozradíme, v čem všem bude prospěšné.

Proč právě kurkuma?

Jedná se o známé indické koření, které má typicky žlutou barvu. Proto si ho rozhodně nespletete. Kromě toho, že vás zaujme i svou chutí, nelze zapomínat také na řadu pozitivních účinků. Pokud se dotkneme primárně konkrétních nemocí, tak musíme říci, že kurkuma pomáhá jako prevence, pokud je rizikem Crohnova choroba, stejně jako Alzheimerova choroba.

Musíme se podívat také na známé civilizační choroby, na které je kurkuma jako stvořená. Dokáže pomáhat třeba při obezitě, stejně jako umí eliminovat i vznik cukrovky. Dále nelze zapomínat třeba také na to, že umí velmi dobře i snižovat cholesterol. Jejím zajímavým pozitivním účinkem je i to, že dokáže mít protizánětlivé účinky.

Na závěr pozitivních vlastností dodejme, že umí bojovat proti rakovině. Dané buňky, pokud jsou v raném stádiu, sice neumí kompletně eliminovat, ale pokud něco umí, je to rozhodně zastavení jejich růstu.

Jak si kurkumové latté připravit?

Je to velmi jednoduché. V podstatě jde o nápoj založený na kombinaci mléka a kurkumy. Mléko nalijte do hrnce a přidejte trochu kurkumy. Zamíchejte, a začnete ohřívat. Mělo by dojít k jeho dokonalému zbarvení do žluta. Nyní přichází chvíle, kdy přidáte i další ingredience. A to na doladění chuti. Přidejte trochu zázvoru a skořice, a také trochu medu a kokosového mléka. Tím zajistíte neodolatelnou chuť. Vše nechte jenom velmi krátce povařit – stačí vysoká teplota, nikoliv var. Poté nalijte do hrnečku a již můžete začít s postupným upíjením.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *