Lecitin a jeho vliv na lidské tělo

Když se podíváme na látku označovanou jako lecitin, je třeba říci, že jde o látku přírodní, kterou dnes najdeme v mnoha potravinách. Mezi hlavní příklady patří:

  • Arašídy a jiné ořechy
  • Různé druhy semen
  • Vejce

Rozhodně by se na danou látku nemělo zapomínat, jelikož vliv lecitinu na lidské tělo je poměrně pozitivní. Pokud vás zajímá, v jakém konkrétním ohledu, pojďme se na to společně podívat.

Ideální při hubnutí

Ano, lecitin je rozhodně dobrým pomocníkem pro každého, jehož cílem je začít hubnout. Je to dáno proto, že tato látka primárně dokáže napomáhat tomu, aby došlo k přeměně tuků na energii. Tím ale její pozitiva nekončí. Stejně tak dokáže velmi dobře stahovat tuk umístěný v podkoží, nebo dokáže i to, že díky lecitinu máte rychlejší metabolismus a tak i v klidovém režimu mnohem lépe spalujete tukové zásoby.

Dokonalý i pro váš mozek

Ano, i toto je důvod, proč mít lecitinu dostatek. Jedná se o látku, která je velmi prospěšná pro lidský mozek. A to tak, že dokáže zlepšovat paměť – jak dlouhodobou, tak i krátkodobou. Dále dokáže působit i povzbudivým dojmem a tak zlepšuje koncentraci a možnost se soustředit. V době, kdy je to nutné, dokáže pomoci skutečně výborně – ideální třeba pro studenty.

Pro čistotu vaší krve

Nezapomínejme také na to, že lecitin je i látkou, která dokáže velmi dobře vyčistit vaši krev od různých nežádoucích látek. S tím jasně souvisí také to, že napomáhá ke snižování hladiny cholesterolu, který je dnes poměrně velkým rizikem pro lidské zdraví.

Zajímavý antioxidant

I když se toto zase až příliš neví, pokud se lecitin zkombinuje s vitaminem E, je z něho také velmi dobrý antioxidant, díky kterému není problém z těla jednoduše odstranit řadu nežádoucích látek. Pro toho, kdo podstupuje pravidelné detoxikační kúry je tedy látkou, na kterou by rozhodně neměl v žádném případě zapomenout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *