Poraďte si s nekontrolovanými chutěmi na jídlo. Jak?

Máte nezvladatelné chutě na jídlo? Pokud ano, poradíme vám několik metod, díky kterým je zaručeně zvládnete. První metoda je spojena s tím, že zamíříte do lékárny a pořídíte si zde doplňky stravy, které dokážou navodit pocity sytosti a následně eliminovat chutě k jídlu. Jsou celkem dobrým pomocníkem při hubnutí, ale zároveň na ně nelze pohlížet jako na zázrak. Spíše jako poměrně dobrého pomocníka

Naučte se jíst pravidelně

Druhým tipem na to, jak si poradit s nekontrolovatelnými chutěmi na jídlo, by měla být vaše snaha spojená s tím, že budete jíst pravidelně. Pokud budete mít stravu ideálně pětkrát denně, a to v menších porcích, vše tělo nebude trpět hlady a dané chutě se jednoduše nedostaví. Je to jednoduché a prosté. Naopak velké chutě se objevují ve chvíli, kdy jíte nepravidelně a často spíše málo, než dostatečně.

Pozor na sladké

Co výrazně podporuje chutě k jídlu? Je to sladké. Konkrétně potom jednoduché cukry, kde je problémem nejenom to, že mohou mít vliv na vaši nadváhu, ale také právě to, že po nich můžete mít poměrně velký hlad. Snažte se proto ze své stravy eliminovat vše, co jednoduché cukry obsahuje. Jaké jsou hlavní příklady takových pokrmů?

  • Klasická sladká jídla
  • Různé dezerty a zákusky
  • Sušenky a jiné cukrovinky

Snažte se o pocit sytosti

Ten navodíte nejenom doplňky stravy, které jsme zmínili výše. Pocity sytosti je možné navodit i běžnou stravou, která je bohatá na jednu důležitou látku. Tou je vláknina, která tak navodí stav, který mozku říká, že jste dostatečně najedeni a tedy že hlad nemáte. A kde dnes vlákninu najdete? Ideální je různé ovoce a zelenina, nejlépe se slupkou. Dále potom nezapomínejte třeba na kvalitní celozrnné pečivo. Pomoci ale mohou i luštěniny, nebo třeba celozrnné těstoviny, stejně jako může jít o tmavou rýži. To všechno jsou dobré zdroje, které je třeba zařazovat do jídelníčku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *