Přibírání v těhotenství – proč se děje?

Každá žena, která je těhotná, jasně potvrdí, že se nevyhne procesu, kterým je přibírání v těhotenství. A rozhodně nejde jenom o váhu dítěte, jelikož nárůst váhy je mnohem vyšší. Proč tomu tak je? Podívejte se společně s námi na několik důvodů.

Hormonální změny

Během těhotenství ženu čeká mnoho hormonálních změn a právě ty mohou souviset s různými stavy s ohledem na její tělo. Je proto jasné, že přibírání v těhotenství může být z velké části spojeno právě s hormonálními změnami. I kdyby se žena snažila nepřibrat, její tělo si myslí něco jiného a stejně váha vyletí. Netrapte se tím a na hubnutí se raději soustřeďte až po porodu.

Nedodržování diet

Když žena není těhotná a chce dobře vypadat, může to být spojeno s tím, že drží různé diety, které jí pomáhají udržet optimální váhu. Během těhotenství však diety nejsou příliš vhodné. Zvláště potom ty drastické, které jsou založeny na:

  • Hladovění
  • Jednotvárné stravě
  • Počítání kalorií

Během těhotenství tedy dojde k tomu, že žena jí jak potřebuje, a to i v zájmu dítěte, což se následně projeví na její hmotnosti

Různé zajímavé chutě

Nejsou nic neobvyklého, a pokud mají něco jasně spojené, tak se jedná o fakt, že jde o chutě na nezdravé věci. V souvislosti s tím musíme dodat, že nezdravé věci jsou většinou i kalorické a tak i zde není nárůst váhy zase až tak ničím ojedinělým. Zkrátka a jednoduše sen o zdravém jídelníčku jde v tomto případě bohužel stranou.

Nedostatek pohybu

I když by žena chtěla, postupem času už to nepůjde. Změna životního stylu, kdy chybí dostatek pohybu je tedy jasně spojena i s tím, že se dostaví přibírání v těhotenství. Některé možnosti cvičení pro těhotné sice existují, ale pokud jde o snahy o aerobní aktivity, zde musíme jasně říci, že to pro ženy čekající dítě není. I ty je proto dobré plánovat až na dobu, kdy žena dítě porodí. Teprve poté je vhodné se sportem začít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *