Včelí produkty, které pomáhají

Včelařství má u nás velmi dlouhou tradici a stále vzniká mnoho nových včelařů. A to primárně proto, že mnohé včelí produkty dokážou pomáhat lidskému zdraví. Jaké konkrétně to jsou a jak pomáhají? Podívejte se.

Med

Jedná se o klasický včelí produkt, který jistě znáte ze studené, ale i teplé kuchyně. Pokud ho budete pravidelně konzumovat, rozhodně vás zaujme tím, že má i velmi příznivé účinky právě na lidské zdraví. O jaké účinky se jedná? Je jich celá řada a mezi hlavní rozhodně patří:

  • Antibiotické účinky
  • Pomocník při běžném nachlazení dýchacích cest
  • Antioxidační vlastnosti

Stejně tak dokáže ale i prospívat kůži, díky čemuž je velmi častou součástí celé řady krémů. Pozor však na to, v jaké kvalitě je med, který máte. Ne všechny totiž mohou být spojeny se správnou výrobou a tím, že neobsahují žádnou chemii. Hlavně ty levné z velkých obchodů mohou být problém.

Propolis

I toto je látka, která je včelím produktem a která vzniká ve včelích úlech. Jedná se o látku, která je velmi podobná pryskyřici. Její předností jsou četné léčebné účinky a v některých zemích je opravdu používána jako plnohodnotný lék. Tak tomu bylo i v minulosti, třeba ve starém Egyptě, nebo v Číně. Primárně jsou využívány antiseptické účinky, které se hodí při nemocích, stejně jako účinky hojivé, kdy je vhodná aplikace na různé kožní problémy, stejně jako například i na různá drobná poranění.

Mateří kašička

I ta je včelím produktem. Primárně dopomáhá k dokonalé kráse. I proto je stále častěji součástí různých krémů a jiných kosmetických produktů. Co dokáže konkrétně? Je toho mnoho. Umí třeba výrazně zpomalovat procesy stárnutí, stejně jako má vliv na rozjasnění pleti. Její použití má tedy spíše estetické účinky, které ale rozhodně nejsou na škodu. i zde doporučíme vybírat produkty, kde je mateří kašička jak ve vyšším zastoupení, tak kde je také jistota kvality.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *