Věděli jste, že dýňová semínka jsou plná vitamínů?

Semínka obecně jsou poměrně hojně doporučována, pokud je vaším cílem především zdravý životní styl. Když se podíváme na konkrétní možnosti, určitě dominují dýňová semínka. A jaký je ten hlavní důvod, proč je dobré je vyzkoušet? Podívejte se společně s námi – je to bohatý obsah vitamínů, ale i dalších látek

Jaké vitamíny obsahují dýňová semínka?

Začneme tedy tím hlavním, čímž jsou právě vitamíny, na které se musíme zaměřit primárně. Jako hlavní je třeba zmínit třeba velmi potřebný vitamín E, kterého mají celkem výrazné množství. Podobně je tomu i v případě, kdy se zaměříme na vitamín A, jehož jsou také osvědčeným a určitě velmi dobrým zdroje. Vše je dobré uzavřít i vitamíny ze skupiny B. Těch obsahují semena z dýně také širokou škálu, a tak jsou z hlediska zdraví něčím, s čím chybu zaručeně neuděláte.

Jsou to také minerály

Když jsme zmínili výčet vitamínů, nelze zapomenout ani na výčet minerálů. Ty s nimi většinou přímo souvisí a někdy jsou proto dané kategorie spojovány. A to pochopitelně také z důvodu pozitivních účinků na lidské tělo. Když se podíváme na trojici těch, kterých nejdete v semínkách nejvíce, jedná se o:

  • Draslík
  • Mangan
  • Měď

Opomenout ale nelze i několik dalších, kam můžeme zařadit třeba důležitý fosfor, stejně jako vyhledávaný zinek. I tyto látky se nacházejí v něčem na prvním pohled tak malém a obyčejném, čímž dýňové semínko může být.

Na co dále nezapomínat?

To hlavní, co lidi v souvislosti s obsahem důležitých látek zajímá, to máme zmapováno. Podívejme se ale i na další látky, jako jsou třeba nenasycené mastné kyseliny. I ty je dobré do těla dostávat. Proč? Protože umí v první řadě bojovat proti vysokému cholesterolu, stejně jako je jejich velkým unikátem i to, že dokážou dobře snižovat vysoký tlak. Obojí jsou pozitiva, která se hodí nejenom u lidí, kteří mají zdravotní obtíže tohoto typu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *