Co vše obsahují batáty? Podívejte se na seznam prospěšných látek

Jíst ovoce a zeleninu je doporučováno každému z nás. Není se čemu divit, jelikož je to dobrá možnost, jak mít přísun vitamínů a minerálů. Kdo nechce stále stejnou klasiku, může se podívat na výborný recept na batáty. Nejenom, že je s ním spojena možnost přípravy dobrého oběda, ale i trato příloha umí dát tělu mnoho potřebných látek. Jakých?

Vláknina

Ta je pro lidské tělo velmi důležitá. Mnoho lidí má zafixováno, že je současní především celozrnného pečiva. Obsahují ji ale i tyto sladké brambory. Kdo chce mít vlákniny dostatek, ten by ji měl jíst. Z jakého důvodu? Dokáže nabídnout hned několik pozitiv, kam patří:

  • navození pocitu sytosti,
  • správná funkce střev,
  • podpora trávení.

Je tedy ideální látkou ve chvíli, kdy máte nejenom problémy tohoto rázu, ale třeba i ve chvíli, kdy chcete shodit pár kilo a vaším cílem je eliminace častého přejídání.

Železo

Proč je v lidském organismu tolik důležité? Jelikož jde ruku v ruce s kvalitou lidské krve. Tu dokáže nejenom čistit, ale má vliv také na tvorbu červených krvinek. Pokud si k obědu připravíte batáty, ke kterým zvolíte pořádný hovězí steak, máte jistotu výrazného přísunu této látky. I toto maso má totiž poměrně vysoká obsah železa a proto se doporučuje pravidelně jíst.

Vitamín C

Jeden z nejznámějších vitamínů vůbec. Není se čemu divit, protože je pro lidské tělo velmi důležitý. Kromě toho, že dokáže výrazně podporovat imunitu, je pozitivem také to, že umí pomoci i v době nachlazení. Málokdo ví i to, že se jedná o silný antioxidant. Pravidelný přísun tohoto vitamínu je pro jakékoliv lidské tělo jenom to nejlepší.

Další vitamíny

Jaké to jsou? Jejich výčet je poměrně bohatý což jasně potvrzuje, že je tato příloha velmi prospěšná lidskému zdraví. Máme být konkrétní? Pokud ano, tak se jedná o vitamíny A, dále o vitamín B, stejně jako nesmíme zapomenout ještě na vitamín E.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *