10 denní ovocná dieta

V různých dietách je naprostou samozřejmostí, že jsou kombinovány takzvané dobré a špatné potraviny. Samozřejmě pokud chceme skutečně zhubnout, měli bychom se jasně zaměřit jenom na ty dobré. V tomto směru nám může pomoci i takzvaná desetidenní ovocná dieta. A jak už napovídá sám její název, hlavní roli zde hraje právě ovoce. To je pro naše tělo nesmírně důležité, a díky vysokému obsahu vody, nízkým kalorickým hodnotám, a velkému počtu minerálů a vitamínů nám skutečně může pomoci zhubnout. A to bez složitého a časově náročného vaření. Většinu ovoce je totiž ideální konzumovat právě v syrovém stavu, jelikož tak má nejlepší účinky.

Důležité je množství kalorií

Co je u této diety velmi důležité, a na čem je vlastně celkově založena, to je množství kalorií, které můžete tímto způsobem zkonzumovat. V tomto ohledu má většina druhů ovoce tu výhodu, že je poměrně nekalorické – tedy až na výjimky. Na druhou stranu v souvislosti s touto dietou je třeba říci, že se vlivem toho mohou objevovat i poměrně časté pocity hladu, nebo i další vedlejší účinky související s tím, že tělu mohou chybět různé další živiny, které získává z jiné potraviny. V některých případech je tedy tato dieta doplňována například i celozrnným pečivem. Pokud je však založena na rychlé redukci váhy, konzumuje se pouze ovoce samotné.

Jaké druhy jsou ty nejlepší?

Aby byly účinky co možná nejlepší, je třeba zaměřit se také na ty správné druhy, které můžeme konzumovat. Ideální možností je ananas, banán, citrusové plody, hroznové víno, nebo hrušky a jablka. Ty mají nejenom málo kalorií, ale také dokážou zabránit ukládání tuků, či zrychlují metabolismus. Stejně tak je ale možné tento základ doplnit banánem, melounem, jahodami nebo nektarinkami. V některých případech je možné vše doplnit i listovou zeleninou. Stejně jako je uvedeno výše, vždy záleží na konkrétní variantě dané diety. Některá to umožňuje, jiná ne.

Pravidelnost a dostatečné množství, je základem úspěchu

Stejně jako je tomu u celé řady jiných diet, i desetidenní ovocná dieta by měla mít svůj základ v pravidelnosti. Neměli bychom tak zapomínat alespoň na 5 porcí denně, a to v podobě snídaně, obědu a večeře. Tato hlavní jídla jsou poté proložena drobnějšími svačinami. Stejně tak platí, že bychom měli dbát i na to, aby ovoce bylo co možná nejpestřejší, a my se nepřejedli jednoho druhu. Ideální jsou tak různé ovocné mixy a saláty, jejichž příprava je maximálně jednoduchá.

Pozor na vedlejší účinky

Na závěr je nutné dodat, že ačkoliv je 10 denní ovocná dieta skvělou možností, jak rychle zhubnout poměrně velké množství kilogramů, přináší s sebou i možná rizika. A to hlavně z důvodu zmíněné jednotvárnosti, a nedostatku jiných živin. Ani to však v současné době nemusí být výraznějším problémem, pokud během diety budeme využívat komplexní doplňky stravy, které tak zajistí, že naše tělo bude mít vše, co potřebuje. A tak se lze kompletně soustředit pouze na to, jak ho dané ovoce pročistí, a zapojí se do procesu hubnutí, kdy po celé desetidenní fázi lze být chudší o několik kilogramů.

V souvislosti s negativy je také třeba zmínit, že by se této dietě měli vyhnout rizikové skupiny lidí, a to jak děti a starší osoby, tak i těhotné, nebo kojící ženy. Těm může jednotvárnost diety přinést vedlejší účinky, a při nich je třeba ihned s daným redukčním programem přestat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *