90 denní rozlišovací dieta

K redukci váhy jsou vhodné nejenom krátkodobé, ale samozřejmě i dlouhodobější redukční programy. V nich někteří spatřují nevýhodu pozvolného hubnutí, které je však pozitivem v tom, že se jedná o trvalý efekt. A právě jednou z takových diet, která se na tento princip hubnutí přímo zaměřuje, je 90 denní rozlišovací dieta. Jak už napovídá sám název, jedná se o přesně rozepsaný dietní plán, který trvá celé 3 měsíce. Ačkoliv se to může sdát jako skutečně náročný program, jídla rozhodně nejsou nijak složitá a nedostupná, a samotná jejich příprava taktéž nemusí zabrat mnoho času.

Čím je tato dieta charakteristická?

Jak už napovídá sám název této diety, jedná se o takzvanou dietu rozlišovací. Její princip tak spočívá v tom, že každý den jsou předepsány pouze potraviny z určité skupiny. Abychom byli konkrétní, můžeme se setkat například se dnem, kdy tvoří velkou většinu potraviny bohaté na sacharidy, další den na bílkoviny, a následný například na vitamíny a minerály. Každý den potom obsahuje příslušné recepty, a to od snídaně, po samotnou večeři. Mimo ještě nezmíněného oběda vás čekají také dvě svačiny, a to odpolední a dopolední.

Uvedená jídla jsou naprosto běžná

Mnoho lidí může často překvapit i to, že jídla zde uvedená nejsou nijak speciální, a v principu se jedná o běžné varianty standardních jídel. Je jasné, že v této dietě nenajdete oblíbené výpečky či svíčkovou, ale rozhodně vás překvapí, že je plná masa, ryb, zeleniny i příloh. V tomto ohledu tak může být 90 denní rozlišovací dieta servírována v principu každému, jako běžné jídlo. Jedinou změnou je to, že jsou zakázána tučná a nezdravá jídla, a proces přípravy je popsán s ohledem na zdravé vaření – tedy téměř bez použití tuku, bez smažení, či je využíváno vaření v páře.

Přesně víte, co každý den jíst

Na rozdíl od mnohých neurčitých diet je navíc 90 denní rozlišovací dieta v principu komplexním a přesně rozepsaným jídelníčkem, a to na právě celou tříměsíční dobu. Přesně tak budete vědět, co si v jaký den připravit k snídani, svačinám, obědům i večeřím. Samozřejmě ne každý jí všechna jídla, ale postupem času se naučíte to, jak některé suroviny správně nahradit, aby byly dodrženy dané zásady rozlišování konkrétních potravin a jejich kalorických a samozřejmě i konkrétních nutričních hodnot.

Co budete běžně konzumovat?

V souvislosti s předepsaným jídelníčkem si tak budete moci být jisti tím, že vašemu tělu dopřejete vždy pestrou stravu. Nechybí totiž dostatek ovoce a zeleniny, celozrnného pečiva, masa a ryb, ale také luštěnin či obilovin. Při této dietě by totiž vašemu tělu nemělo nic chybět, a to z toho důvodu, aby mohl být upravený jeho metabolismus. A to účinným způsobem, který v budoucnu zamezí ukládání tuků, a tím opětovnému přibývání na váze. Tělo si totiž navykne na to, že máš všeho dostatek, a nemusí tak ukládat takzvaně na horší časy.

Není to dieta, ale životní styl

A ačkoliv je 90 denní rozlišovací dieta pojem využívaný v souvislosti s redukčním názvoslovím, pro někoho se nemusí jednat přímo o dietu, ale o životní styl, který naučí jak se správně stravovat, a tím snížit tukové zásoby, které dělají naše tělo nevzhledné.

S tím vším souvisejí také sportovní aktivity, které jsou nedílnou součástí. Prioritou jsou ty aerobní, mezi které patří běh, plavání nebo jízda na kole. Právě při těchto aktivitách se totiž taktéž zrychlí lidský metabolismus, a aktuální tukové zásoby jsou spalovány. A stejně jako i diety, i zde je nutná pravidelnost daného pohybu – tedy ideálně každý den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *