V čem vám může prospět jóga?

Když se podíváme na současné trendy spojené s cvičením, rozhodně je možné narazit na celou řadu různých směrů, které lze zařadit nejenom mezi moderní a trendy, ale lze je zařadit také mezi směry, které mají pozitivní vliv na lidské tělo. Dokonalým příkladem je jóga. V čem konkrétně vám může prospět? Podívejte se s námi.

Ideální volba pro posílení svalů

I když se to nemusí zdát, i obyčejná jóga dokáže velmi dobře posílit lidské svalstvo. A ještě lépe je na tom odnož zvaná power jóga. Proč je tak účinná? Jelikož střídá různé pozice, ve kterých je nutné delší dobu vydržet. A to pochopitelně vede k tomu, že musí být použity různé svalové skupiny. Tím, že jsou dané svaly namáhány, jsou samozřejmě posilovány. A to podobně, jako k tomu může dojít například i při klasickém trápení v posilovně.

Prospějete i vnitřním orgánům

Málokdo si to uvědomuje, ale jóga je ideální cvičební metodou v případě, kdy je vaším cílem prospět také vnitřním orgánům. Jak je to možné? Důvod se pochopitelně opět skrývá v jednotlivých pozicích, které budete střídat. Během nich dochází k tomu, že jsou vnitřní orgány masírovány. Nikoliv ale tak, že by mohlo docházet k jejich poškozování. Naopak. Při pravidelném cvičení:

  • Podpoříte látkovou výměnu
  • Podpoříte trávení
  • Podpoříte činnost vnitřních orgánů

Naučíte se dýchat

Mnoho lidí nevyužívá kapacitu plic tak, jak by měli. Patříte mezi ně? Potom zkuste jógu. Jejím unikátem je to, že se asána tvoří tak, že je kladen důraz hlavně na pozvolnou realizaci jednotlivých poloh, stejně jako na to, aby bylo dýchání co možná nejhlubší, s využitím co největší plicní kapacity.

Vyčistíte si hlavu

Posledním důvodem, proč jógu cvičit je samozřejmě také to, že si budete moci dokonale vyčistit hlavu. Zapomenete na všechny problémy a budete se cítit zcela volně. Pokud vás trápí psychické problémy, není vždy nutné je řešit jenom pomocí medikamentů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *