Pitný režim – tyto fakta vás přinutí k pravidelnému pití

Dodržovat pitný režim je velmi důležité a doporučuje to každý lékař. Pokud berete jeho rady na lehkou váhu, podívejte se s námi na věci, které vám hrozí, pokud pít nebudete. Buďte si jisti, že po jejich přečtení už se svým zdravím rozhodně hazardovat nebudete.

Vaše tělo bude plné nežádoucích látek

Když dostatečně pijete, dochází k proplachování vašich jater a také vašich ledvin. V obou případech mají tyto orgány vliv na odstraňování nežádoucích látek z těla.  A to především pomocí moči, nebo potu. Pokud nepijete, dané látky ve vašem těle zůstávají a mohou se negativně podepsat na vašem zdraví.

Budete bez energie

Málokdo ví, že jenom pití vody má velký vliv na celkovou energii člověka. Voda totiž obklopuje i buňky, které se právě o zásobu energie starají. Pokud objem vody kolem nich klesne jenom o pouhé dvě procenta, v celkovém přísunu energie to znamená, že se váš organismus výrazně oslabí. A to dokonce o celých dvacet procent.

Zdravotní problémy spojené s dehydratací

Kdo nebude pít, tomu hrozí dehydratace. O tom jste jistě již několikrát slyšeli. Málokdo ale ví přesně, co může taková dehydratace přímo způsobovat. Pokud to chcete vědět, podívejte se s námi na několik hlavních rizik. Sem se řadí:

  • Nevolnost
  • Ztráta orientace
  • Bolesti hlavy

Zestárnete

Je to skutečně tak. Pokud nebudete dodržovat pitný režim, bude to znamenat i to, že pokožka vašeho těla nebude mít dostatek hydratace. To se projeví nejenom tím, že bude vypadat méně pružná a pevná, ale dojde také k tomu, že se začnou mnohem více a mnohem rychleji objevovat vrásky.

Přehřejete svůj organismus

Hlavně v létě velké riziko. Jak se tělo přehřátí brání? Jednoduše tím, že vylučuje pot. Pokud ale nemá dostatek tekutin, je tato funkce omezena. A jak se začne organismus přehřívat, může to dokonce vést až k situaci, kterou je celkový kolaps organismu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *