Jak vybrat doplněk stravy pro podporu erekce?

dvě tabletky

Doplněk stravy je bezpečný způsob podpory slabé a krátké erekce. Doplněk neléčí erektilní dysfunkci ani nemoci, které ji způsobují. Na erekci mají stimulační účinky a lze je sehnat bez předpisu.

Kdo nakupuje doplňky pro podporu erekce nejčastěji?

Typickým průměrným zákazníkem je 48letý muž, kterému sice nebyla diagnostikována erektilní dysfunkce, ale erekci má oslabenou nezdravou životosprávou nebo jako důsledek různých nemocí (často vysoký krevní tlak, cukrovka, ateroskleróza, hormonální nerovnováha s nedostatkem testosteronu, roztroušená skleróza, Parkinsonova a Alzheimerova nemoc nebo zranění penisu, cév a nervů).

Doplňky může užívat i pacient s ED, pokud to lékař uzná za bezpečné. Nelze ale čekat, že dysfunkci vyléčí, protože doplňky stravy nemají léčivé účinky.

Doplněk každopádně pomáhá rozšířit cévy a zlepšit tak zásobení penisu krví, která je pro pevnou erekci nezbytná.

Průměrný zákazník za doplňky měsíčně utratí kolem 700 Kč a nakupuje je opakovaně.

Druhy výživových doplňků pro podporu erekce

Doplňky pro zlepšení erekce se aktuálně vyrábějí v různých formách a účincích.

Doplněk pro podporu erekce podle formy

Tvrdé tablety, pevné tobolky s práškem, měkké tobolky s práškem nebo tekutinou, želé a dokonce i nápoje (tzv. shoty).

Čím měkčí doplněk je, tím rychleji se v organismu rozloží a účinná látka vstřebá do krve. Nejpomaleji proto účinkují tvrdé tablety, kterých účinek nastupuje do hodiny. Účinná látka se ale vstřebává pomaleji, díky čemu mohou účinkovat o něco déle v řádu 2 až 4 hodin.

Nejrychleji se vstřebá a začne účinkovat tekutý doplněk. Erekce nastupuje odhadem do 30 minut.

Před nákupem se zamyslete, která forma pro vás bude pohodlnější a jak rychlý účinek očekáváte.

Doplněk pro podporu erekce podle nástupu a trvání účinku

Podle účinků se doplňky dělí na ty s okamžitým a s dlouhodobým účinkem. Zde již záleží na konkrétním složení a celkovém množství účinných látek v jedné dávce.

 • Doplňky s okamžitým účinkem muži užívají pouze v případě potřeby, takže když je uživatel třeba unavený a vyčerpaný, nemá na sex náladu nebo na něj právě nemyslí, má kocovinu nebo je nachlazený a slabý. Tyto doplňky účinkují pouze několik hodin po užití, dlouhodobě ale erekci nepodporují.
 • Doplňky s dlouhodobým účinkem je nutné užívat denně. Díky tomu je zaručeno, že v krevním řečišti stabilně obíhá dostatek účinné látky, která cévy roztahuje a umožňuje krvi vtékat do penisu.

Před výběrem se zamyslete, jak často potřebujete s erekcí pomoct.

BUDE VÁS ZAJÍMAT: Doplňky stravy nejsou jediný způsob, jak zlepšit erekci. Srozumitelný a podrobný seznam účinných metod doporučuje portál Proerecta.cz. Klikněte na odkaz a nechte si odborně poradit.

Může být doplněk neúčinný?

V některých případech se účinek nemusí vůbec projevit. Upozorňujeme, že aby doplněk účinkoval správně a navodil spolehlivou erekci, je nezbytné sexuální vzrušení. Doplněk proto užijte až když budete s přítelkyní nebo nad ní budete aspoň eroticky přemýšlet.

Ideální je prášky užít během erotické předehry, která vás spolehlivě vzruší a mozek tak vyšle přes nervy signál pro silné prokrvení penisu a navození erekce.

Pokud byste doplněk užil zcela nevzrušený, s myšlenkami jinde nebo ve špatné náladě, mozek by povel pro erekci nevyslal. Prášek byste užil zbytečně a neúčinkoval by správně.

Doplněk může být neúčinný i v případě, že trpíte těžkou erektilní dysfunkcí. Tehdy jsou cévy v penisu natolik zúžené a ucpané, že stimulační účinek doplňku je nemá sílu rozšířit a zprůchodnit. Při erektilní dysfunkci vždy žádejte léky na předpis s obsahem léčivých látek. Předepíše vám je sexuolog, androlog, urolog nebo i praktický lékař.

Zároveň doplňky užívejte vždy podle doporučeného dávkování. Dávku nesnižujte, a pokud by byla příliš silná, zboží raději vraťte prodejci.

Dávku ani nezvyšujte, protože některé výrobky způsobují negativní vedlejší účinky.

Pro koho nejsou doplňky pro podporu erekce vhodné?

Obecně každý výrobce uvádí velmi podobné upozornění, že tyto doplňky nejsou vhodné pro:

 • nezletilé
 • muže s vysokým nebo příliš nízkým krevním tlakem
 • muže po infarktu
 • muže s jinými nemocemi cév a srdce
 • muže po cévní mozkové příhodě
 • muže užívající léky na ředění krve
 • muže s případnou alergií na některou složku (vždy sledujte složení konkrétního doplňku)
 • těhotné a kojící ženy
 • děti

Doplňky se zároveň nedoporučuje kombinovat s alkoholem a neslouží jako náhrada pestré stravy. Stravu pouze doplňují o účinné látky, které podporují prokrvení penisu.

Doplňky jsou převážně bezpečné, ale vždy mějte na paměti uvedená omezení.

Vždy dodržujte výrobcem doporučené dávkování.

Jaké účinky kromě podpory erekce od doplňků očekávat?

Co se týče účinků, výrobci se předhánějí, čí doplněk bude účinkovat lépe a mít silnější účinky. Jelikož doplňky obsahují hlavně rostlinné složky (extrakty, kořeny a oddenky, listy, květy, kůru, plody a pod.), právě díky rostlinám nabízejí různé účinky.

Za ten hlavní zde vždy považujeme podporu prokrvení a zlepšení erekce. Tento typ doplňků ale obvykle pomáhá:

 • zvýšit citlivost penisu a užít si stimulaci výrazněji
 • prodloužit soulož, protože v penisu zůstává dostatek krve pro pevnou erekci i po prvním orgasmu
 • posílit erotické libido díky podpoře vyplavování specifických hormonů
 • zvýšit hladinu testosteronu díky výživě varlat, které jej produkují
 • podpořit mužskou plodnost, protože ve varlatech se produkují i spermie
 • zvýšit objem ejakulátu díky podpoře tvorby spermií
 • zmírnit nepříjemné projevy zvětšené prostaty díky protizánětlivým účinkům
 • zlepšit funkce močové soustavy

Vždy záleží na konkrétním složení produktu a poměrech jednotlivých složek. Obecně platí, že čím více různých složek výrobek obsahuje, tím je výčet účinků delší.

Některé složky vzájemně působí synergicky, což znamená, že násobí a zesilují své účinky.

Při výběru doplňku kontrolujte konkrétní složky a na internetu si ověřte, zda skutečně mají uvedené účinky. Tato tvrzení kontroluje a povoluje používat orgán Státní zemědělská a potravinářská inspekce SZPI.

ZJEDNODUŠENÍ PRO VÁS: Aktualizovaný seznam 10 nejlepších doplňků pro podporu erekce zveřejňuje portál Erekce.cz. Klikněte na odkaz a vyberte si z ověřených a účinných doplňků s okamžitým i dlouhodobým účinkem.

Jak tedy vybrat doplněk pro podporu erekce, který bude bezpečně fungovat?

Ujistěte se, že netrpíte nemocemi srdce a cév, nejste alergik a neužíváte některé léky na předpis. Pokud trpíte erektilní dysfunkcí, informujte lékaře o plánu užívat.

Zamyslete se, zda potřebujete pouze občasné a nepravidelné “nakopnutí” erekce nebo chcete erekci posílit dlouhodobě. Podle toho se zaměřte na doplněk s okamžitým účinkem do hodiny nebo naopak na dlouhodobé užívání.

Vyberte konkrétní doplněk pro podporu erekce.

Na internetu najděte oficiální e-shop, kde vždy nakoupíte za nejvýhodnější cenu. Pohledejte také to, zda se prodává v lékárnách, i když pouze zlomek výrobků lze v lékárně sehnat. Účtují si vlastní marže a nákup prodražují.

Pohledejte názory reálných uživatelů a na internetu hledejte pod výrazy “ZNAČKA + recenze, zkušenosti, hodnocení, názory, diskuze”. Zjistíte reálné zkušenosti a nebudou vás zavádět pouze reklamní texty na prodejných stránkách.

Podívejte se na složení a ověřte si, zda odborné zdroje na internetu potvrzují prodejcem slibované účinky. Zde doporučujeme podívat se na stránky inspekce SZPI, konkrétně do sekce Vodítek k problematice zdravotních a výživových tvrzení. Pokud vše souhlasí, výrobek si kupte.

U prodejce se informujte na možnosti reklamace a vrácení peněz v případě, že výrobek nebude účinkovat podle vašich potřeb a představ.

Koupený výrobek užívejte přesně dle doporučení, dávku nezvyšujte ani nesnižujte.

Po tomto “detektivním” procesu a výběru nejlepšího výrobku byste měl mít pevnou a spolehlivou erekci. Budeme moc vděční, pokud se nám se zkušenostmi a konkrétními doplňky, se kterými jste spokojený, pochlubíte do komentáře. Děkujeme 🙂

Zdroj náhledového obrázku: Canva.com, eMarkest, s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *