Jednodruhová dieta

Zajímavá dieta, která si získala fanoušky i proto, že ji využívalo mnoho celebrit. Příklade je třeba Jenifer Lopez. Pokud se i vy rozhodnete pro její využití, je dobré vědět, na čem přesně je založena. To už poměrně dobře vyznívá z jejího označení.

Jedna potravina celý den

Jednodruhová dieta je v podstatě jednoduchá, jelikož ne založena primárně na tom, že budete konzumovat jenom jednu potravinu celý den. Zde je třeba říci, že danou potravinu skutečně není možné kombinovat s ničím jiným, než jenom s čistou vodou. Nic jiného v daný den neexistuje. Množství vody ani jídla zde není nijak omezeno. Jednoduše se jí tolik, kolik lidské tělo zvládne a dokud bude mít ještě chuť, nebo dokud bude mít ještě žízeň.

Volba potraviny je na každém

Jednodudruhová dieta je zajímavá také tím, že zde není žádný konkrétní předpis toho, jaká jídla se daný konkrétní den mohou a nemohou jíst. Je to dáno i tím, že cíle diety jsou hned dva. Ten první je spojený s tím, že se bude v jeden den jíst jídlo, které je:

  • Zdravé
  • Méně kalorické
  • Bohaté na vitamíny a výživové látky

To je jeden cíl, který může pomoci podobně jako redukční diety ke shazování kilogramů. Dále však nelze opomíjet ani cíl druhý. Ten souvisí s celodenní konzumací spíše nezdravého jídla. Výsledek by měl být takový, že se ho tímto způsobem přejíte a následně na něho už nebudete mít chuť. A když ho jíst nebudete, nebudete jeho vlivem tloustnout. I toto je efekt této diety.

Spíše neúčinná

A jaký je pohled na jednodruhovou dietu z obecného hlediska? Spíše takový, že není příliš účinná a dá se zařadit spíše do segmentu krátkodobých diet. Ty se hodí pro toho, kdo potřebuje zhubnout krátkodobě a rychle. Poté však může nastat jo-jo efekt. Pro toho, kdo hledá dlouhodobý a pravidelný redukční program s trvalými výsledky však rozhodně není příliš vhodná. Na to je dobré myslet, pokud ji zkusíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *