Léčivé potraviny, které by neměly chybět v žádné domácnosti

Pokud nejste ve své kůži, a cítíte, že na vás takzvaně něco leze, jsou hned dvě cesty, kterými se můžete vydat. Ta první je spojena s tím, že se svěříte do péče moderní medicíny. Ta druhá je spojena s tím, že využijete léčivé potraviny. A jaké by u vás doma neměly chybět?

Avokádo

Sice se jedná o exotickou potravinu, ale seženete ji v každém větším supermarketu. Avokádo vás nemusí nadchnout jenom svou chutí, jelikož vás zaujme i tím, co všechno obsahuje. Kromě toho, že je velmi silným antioxidantem zaujme i tím, že obsahuje:

  • Vitamín C a B6
  • Draslík
  • Kyselinu listovou

A kdy se tedy může hodit? Je skvělým pomocníkem, pokud potřebujete řešit kožní problémy, nebo pokud chcete řešit i eliminovat různé druhy srdečních chorob.

Celer

Přijde vám jako naprosto základní zelenina, kterou všestranně využíváte? To je dobře, jelikož dnes patří mezi léčivé potraviny, na které rozhodně nezapomínejte. Primárně je totiž potravinou, která léčí dlouhodobé psychické problémy. Samozřejmě působí i preventivně, a tak čím dříve začnete, tím pro vás pochopitelně i lépe.

Chilli papričky

Existují desítky hlavních druhů, díky čemuž můžete zvolit i takové, které méně pálí. Platí ale, že když obsahují kapsaicin ve velkém množství, dokážou velmi dobře pomáhat. Je potvrzeno, že jsou dobrým pomocníkem proti různým nádorovým onemocněním. Stejně tak dokáže chilli paprička pomoci, pokud máte problémy se svou obranyschopností. Prokázáno je ale i to, že se hodí, pokud chcete zhubnout nějaký ten kilogram tuku.

Borůvky

Když si je nasbíráte, nebo si je koupíte, rozhodně chybu neuděláte. Kromě toho, že skvěle chutnají, jsou také dobrým antioxidantem a zdrojem vitamínu C. Chcete zvýšit obranyschopnost a také bojovat proti chřipce? Pokud ano, právě toto je cesta, která je zaručeně tou pravou. A navíc čistě přírodní a také velice chutnou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *