Psychohygiena pomůže při hubnutí. Jak?

Přijde vám, že stále nemůžete zhubnout? Problém nemusí být jenom v tom, že máte špatný jídelníček, nebo třeba v tom, že nemáte tolik pohybu. Problém může být dokonce i ve vaší hlavě. Jak ho odstranit? Je tu duševní hygiena, nebo též psychohygiena. Jak konkrétně vám pomůže? Podívejte se na naše tipy a osvědčené metody určené mužům i ženám.

Kdo nemá starosti, ten hubne lépe

Není nic výjimečného, že když je člověk například ve stresu, tak se to negativně podepisuje na jeho váze. Jsou sice jedinci, u kterých je tomu naopak, ale ty jsou spíše v menšině. Pravda je totiž taková, že když má člověk psychické problémy, narušuje to i fungování jeho těla a tak dochází k tomu, že se tuky ukládají a nespalují. Jaká je rychlá pomoc, abyste si mohli vyčistit hlavu?

  • Dovolená nebo víkendový pobyt
  • Převelení práce na někoho jiného
  • Snaha o vyhýbání-se problémům

Pomůže i lepší organizace celého dne

S čím psychohygiena také souvisí? Je to celková organizace dnes. Tedy s tím, že si jasně a přesně rozdělíte úkoly. Jakmile to zvládnete, rázem zjistíte, že to dobrá cesta i k tomu, jak lépe zhubnout. Proč? Jelikož ideální je alespoň 5 jídel denně, konzumovaných během celého dne, v pravidelných intervalech. A když budeme právě váš den jasný řád, je třeba říci, že jasný řád bude mít i vaše jídlo. Ona pravidelnost následně pomůže právě ke změně metabolismu a k tomu, že kila začnou ubývat.

Zaměřte se na duševní zdraví

Co sem patří? Jsou to různé druhy cvičení, jako třeba jóga. I když je spojena především s nitrem člověka, nelze zapomínat na to, že tu jsou i fyzické cviky. A zajímavou odnoží je i takzvaná power jóga. Co tím chceme říci? Že pomocí daných cvičení dojde nejenom k tomu, že zapracujete na vašem duševním zdraví, ale také budete cvičit své fyzické tělo. A k čemu to vede? To ví téměř každý – k posílení a také spálení kilogramů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *