Japonský čaj Matcha tea

Čaj je dnes jedním z celosvětově nejoblíbenějších nápojů – tedy hned po kávě. Nutno říci, že ne všechny čaje jsou stejné. A to pokud jde třeba o jejich celkovou kvalitu, nebo pokud mluvíme i jejich účincích. Když nechcete šlápnout vedle, potom doporučujeme zvolit japonský čaj Matcha tea. Proč?

Dokonalá chuť

Když si chceme dát šálek čaje, je vcelku pochopitelné, že chceme i to, aby nám dokonale chutnal. Pokud je zvolený právě Matcha tea, je velká jistota, že tomu tak skutečně bude. Pokud je zvolený opravdu ten kvalitní, tak si každý může vychutnat jedinečnou zajímavou chuť, která se třeba s čajem černým nebo ovocným nedá srovnat.

Jak se Matcha tea pěstuje?

I toto je dobré vědět. Stejně jako jiné kvalitní čaje, i Matcha tea se pochopitelně získává z kvalitního čajovníku. Zde ale i unikátní technologií. Měsíc před sklizní dochází k zastínění celého pole, vlivem čehož začne daná rostlina produkovat chlorofyl. A k čemu to vede? K pozitivům, které se podepisují na kvalitě. A to s ohledem na:

  • Sytou zelenou barvu
  • Nasládlou chuť
  • Velmi jemný dojem

Jak se vyrábí?

Jakmile dojde ke sklizni, začíná další fáze přípravy daného čaje. A to tak, že projde párou, aby se listy udržely čerstvé. Potom dojde k jejich šetrnému sušení. Následuje třídění jednotlivých listů, a to hlavně proto, aby byl skutečný Matcha tea tvořený opravdu jenom listy v té nejlepší možné kvalitě. Následně už dochází jenom k tomu, že jsou lístky čištěny od stopek a dalších nechtěných částí a na pulty obchodů a následně do každého šálku putoval jenom ten nejlepší čaj.

Proč ho pít?

Chuť není jediným důvodem. Stejně tak si můžete být jisti třeba tím, že vám pití tohoto čaje zlepší náladu, dodá vám energii, stejně jako nesmíme zapomínat ani na to, že je poměrně dobrým pomocníkem, pokud jde o hubnutí. Zkrátka a jednoduše pozitiv a tedy i konkrétních důvodů má více než dost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *