Lidský organismus je poměrně složitý a je třeba, udržovat ho v rovnováze. Jedině tak bude za všech okolností dokonale a dobře fungovat. Pokud je problém, který s tím může přímo souviset, tak se jedná o překyselení organismu. Trápí vás? Chcete si s ním poradit? Nebo se mu chcete přímo vyvarovat? Ve všech případech vám dokážeme poradit.
Jak překyselení organismu poznat?
Je to poměrně jednoduché, stejně jako všude jinde. Už na základní škole jste se učili, že látky mají buď kyselost, nebo zásaditost. A to se pozná podle hodnoty pH. Ideální, jak dané pH změřit, je prostřednictvím moči. Ta se tak stane ideálním nositelem informace o tom, že je překyselená vaše krev. A jaká je hodnota, kterou očekávat? Pokud je to hodnota nad pH 7, je všechno v pořádku. Pokud je hodnota nižší, a to hlavně během dne, už to znamená, že vás dostihlo překyselení organismu.
Co může překyselení organismu způsobovat?
Jako ve všech oblastech lidského zdraví, i zde je pochopitelné, že nejlepší cestou v případě překyselení organismu je rozhodně prevence. Je proto dobré vědět, co dané konkrétní problémy může způsobovat. Častým spouštěčem je rozhodně stres, kterého se snažte zbavit. Jak nejlépe:
- Delegujte svou práci na někoho jiného
- Naučte se během dne odpočívat
- Jeďte na dovolenou
Dále je pochopitelné, že dané stavy způsobují i četné potraviny, které mají kyselejší pH. Snažte se proto o to, aby vaše strava byla primárně vyvážená, a byl v ní dostatečný poměr i zásaditých potravin.
Jak si z kyselostí poradit?
Je dobré vědět i to, jak si s kyselostí organismu poradit. Není to zase až tak složité, jak si dnes mnozí myslí. Stačí třeba to, že ráno na lačno budete pít převařenou vodu. Dále je vhodné do jídelníčku zařadit i různé volně rostoucí natě. Opomíjet nelze ani zeleninové vývary a polévky, které také velmi dobře pomohou.