Margitova dieta

Nejenom zkušení výživoví poradci. Není nic výjimečného, že různé diety vymýšlejí i známé osobnosti. A mezi jednu takovou patří i Margitova dieta. Pokud vás zajímá více informací, potom čtěte dále. Samotný Margita o dietě říká, že se jedná o krátkodobý dvoutýdenní režim, kdy lze zhubnout i 8 kilogramů. Z toho už celkem jasně plyne, že jde o dietu spíše drastickou.

Jenom 3 jídla denně

I když odborníci na výživu jasně doporučují konzumovat alespoň pětici jídel denně, my musíme říci, že Margitova dieta je založena na tom, že jsou konzumována jenom tři jídla denně. Tělo tedy občas může hladovět, jelikož danými jídly je jenom:

  • Snídaně
  • Oběd
  • Večeře

Káva jako základ

Naprostým unikátem je rozhodně to, že základem tohoto stravovacího plánu je káva. Margitova dieta je založena na tom, že byste měli pít kávu každý den k snídani. A je nápojem pro každý den. Toto je dobré si zapamatovat. Problém pochopitelně mají ti, kteří kávu nepijí. Je nutné se to naučit. Požadována je jenom káva s kofeinem – to proto, že ten je stimulantem, který rozproudí metaboliosmus.

Maximální jednoduchost

Margitova dieta je založená také na maximální jednoduchosti. To znamená, že si není nutné složitě lámat hlavu s přípravou jídel. K snídani je v několika dnech jenom suchý rohlík – samozřejmě s kávou, stejně jako je při některých večeřích dovolena jenom šunka. Nic jiného. Zajímavé rozhodně je i to, že je dovolena v takřka neomezeném množství.

I dobrá jídla

Dieta Štefana Margity je však spojena i s řadou celkem dobrých jídel. Co si pod nimi představit? Poklud jde například o obědy, tak je možné dát si například steak, nebo je možné dát si také rybu. Zde ale platí jasná pravidla, která souvisí s tím, že jako příloha musí být konzumována výhradně jenom zelenina. Ta může být konzumována v neomezeném množství. To je celkem pochopitelné, jelikož obecně má zelenina velmi nízkou kalorickou hodnotu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *