Nebezpečný viscerální tuk

Tuky dělíme do různých kategorií. Jsou to zdravé, jsou to ty nezdravé a potom je to ještě jeden, označovaný jako nebezpečný. Jde o takzvaný viscerální tuk. Proč si na něho dát pozor a jaká je jeho charakteristika? Podívejte se s námi.

Co je to viscerální tuk?

Když jde o tukové zásoby v našem těle, tak většina lidí zná jenom tuk podkožní. Nejde ale o jediný. Také nelze zapomínat na takzvaný viscerální tuk. Ten je problémem z toho důvodu, že se jedná o takový, který se objevuje uvnitř našeho těla. Tedy v oblasti vnitřních orgánů. A to je onen hlavní problém, který je s ním spojený.

Může přímo ohrožovat na zdraví

Problémem, který viscerální tuk přináší, je rozhodně to, že může člověka přímo ohrožovat na jeho zdraví. Je hned několik problémů, se kterými může být přímo spojený. O jaké se konkrétně jedná? Je to třeba:

  • Srdeční infarkt
  • Mozková mrtvice
  • Cukrovka

Jde jenom o výčet hlavních zdravotních problémů. Když budeme konkrétní, tak je třeba říci, že se může objevit i celá řada jiných. Ty souvisí právě s tím, že jako člověk trpíte nadváhou.

Lze ho zjistit měřením

Obecně můžeme říci, že lidé trpící nadváhou až obezitou mohou mít s velkou pravděpodobností vyšší i viscerální tuk. Konkrétní hodnoty dnes nemusí být problém zjistit. A to měřením u lékaře. Pokud je naměřená hodnota mezi jedničkou a dvanáctkou, je vše v pořádku. Pokud je jeho hodnota větší než 13, už se jedná o hodnotu rizikovou a je třeba začít proti tomuto problému adekvátně bojovat.

Jak hodnoty snížit?

Cesta je v podstatě podobná, jako je tomu v případě podkožního tuku. Kdo hledá cesty, jak snížit viscerální tuk, měl by se začít zdravěji stravovat, stejně jako je třeba začít také s pohybem. Jedná se o osvědčený způsob, pomoci kterého lze zhubnout, což se následně projeví na tom, že klesne i množství tuků v orgánech, což následně může potvrdit i lékař, v souvislosti s měřením.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *