Tipy na zdravou odpolední svačinu

Správný zdravý jídelníček je založený na tom, že budete konzumovat během dne několik menších porcí. A mezi těmi by neměla chybět ani odpolední svačina. Co by mělo být jejím základem, pokud chcete skutečně žít zdravě? Zde je několik tipů, se kterými neuděláte chybu.

Smoothie

Velmi populární nápoj, který je založený na kombinaci ovoce a mléka. Dodáte tělu vitamíny a bílkoviny a přitom nijak nezatížíte trávicí systém. Smoothie je velmi oblíbená forma spojená s možností dopřát si letní svačinku. A z jakého ovoce ho můžete připravit? Možností je řada. My doporučíme:

  • Lesní ovoce
  • Jahody
  • Banány

Zeleninový salát

Není to jenom ovoce. Je to také zelenina, která se hodí jako perfektní forma zdravé odpolední svačiny. Dobrým tipem je zeleninový salát. Jaké druhy použít? Ideální jsou ty čerstvé. Takže to může být klasika v podobě okurky, rajčat, papriky a listového salátu. Pro dochucení plně postačí sůl, stejně jako pepř a pár kapek kvalitního olivového, nebo jiného rostlinného oleje.

Hummus

Neznáte? Potom je nejvyšší čas se s ním seznámit. I když název zní jakkoliv zvláštně, jedná se o jídlo, které zaručeně zaujme svou chutí. Jedná se o pomazánku z vařené cizrny, která může být dochucena různorodým kořením. Jde o zdravou a chutnou odpolední svačinu. Ideální je kombinace s kouskem zeleniny, nebo také kombinace s kouskem celozrnného pečiva.

Sendvič

I ten může být zdravý. Stačí jenom myslet na to, co by v něm nemělo chybět. Základem je rozhodně celozrnné pečivo. K němu přidejte plátek sýra a také kvalitní šunky s nízkým podílem tuku a soli a vysokým podílem masa. K tomu kousek listového salátu a je hotovo. Takový sendvič vás zasytí, dodá tělu mnoho důležitých látek a rozhodně si můžete být jisti, že bude i zdravý. Jenom pozor na množství. My doporučíme spíše menší porce – přejídání zdravé rozhodně není.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *