Jak neztratit motivaci při hubnutí

Dokonalou postavu chce každý. Aby se skutečně vše povedlo tak, jak by mělo, je důležité dodržovat tři hlavní věci. O jaké se jedná? Kdo někdy již držel dietu, ten to rozhodně ví. Je to nutnost:

  • Dodržovat jídelníček
  • Hýbat se
  • Vydržet

A právě poslední bod, tedy motivace, můžeme označit za jeden z nejdůležitějších. A jak danou motivaci neztratit? Podívejte se společně s námi.

Nepřeceňujte se

Není nic horšího, než si nastavit dietní a sportovní režim tak, že ho nedokážete zvládnout. První dny budou v pohodě, ale potom už se dostaví jasné stavy spojené s tím, že to budete chtít vzdát. A to je rozhodně špatně. Nikdy se při dietě nepřeceňujte a všechno nastavte optimálně tak, aby to bylo ve vašich možnostech. Navíc vše se dá jednoduše upravit i takzvaně za pochodu. Není to nic špatného.

Správná dieta

Zapomeňte na ty, které jsou založené na hladovění. Jsou nejenom špatné, ale jsou i rizikové a lze o nich říci, že se dlouhodobě nedají vydržet. Ztratit zde motivaci je celkem snadné.

Mějte standardní cíle

Rady, jak neztratit motivaci při hubnutí jsou spojeny i s tím, že byste měli mít také zcela standardní cíle. Je naprosto jasné, že když se rozhodnete shodit za měsíc 2 – 3 kilogramy, dá se říci, že toho dosáhnete. Když budete chtít stejnou váhu shodit za týden, budete se trápit a motivaci budete ztrácet. První týden je to reálné, ale dále už je to téměř nemožné.

Hubněte v páru, nebo ve více lidech

Každý se neustále porovnává s okolím a chce být lepší. A to je něco, co můžete během svého hubnutí maximálně využít. A jak? Motivaci si udržíte proto, že vám bude hloupé to před ostatními vzdát., Budete dietní režim dodržovat stále, stejně jako budete stále i cvičit. Dnes je tento postup doporučován stále více, a tak je vhodné najít si třeba někoho z rodiny, nebo i z oblasti přátel stejně jako to mohou být i kolegové z práce. Možností je více než dost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *