Znáte nový trend Dirty wellness?

Co je Dirty wellness?

Péče o fyzické a psychické zdraví, dodržování zdravého životnímu stylu a udržování sociálních vazeb s lidmi mimo zaměstnání, může být někdy náročné. Jak vám může k dosažení pohody pomoci Dirty wellness?

Zdravý životní styl trochu jinak

Když se řekne zdravý životní styl, možná se vám okamžitě vybaví dostatek pohybu, pobyt na čerstvém vzduchu a dodržování zdravého jídelníčku. Jenomže jsou dny, kdy máte chuť dopřát si něco nezdravého. Jakmile to uděláte, mohou se ale dostavit výčitky. Co s tím? Nejnovější trend Dirty wellness prosazuje zásady zdravého životního stylu, ale bere v potaz to, že k dosažení rovnováhy je nutné čas od času zhřešit a dopřát si něco, co se zcela neshoduje s doporučeními dietologů.

Strach ze selhání je svazující

Stejně jako diety, i striktní dodržování všech zásad zdravého životního stylu je svazující a jakmile některou z nich porušíte, mohou se dostavit výčitky. Ty se následně negativně odrazí na vaší náladě a mohou mít negativní dopad i na vaše psychické zdraví. Proto vznikl směr zvaný Dirty wellness, který by se dal do češtiny volně přeložit jako zdravý životní styl, který vám doporučuje dopřávat si to, co máte rádi, ať už se jedná o skleničku vína k večeři, hamburger k obědu či tabulku čokolády, když nemáte dobrý den, a to vše bez výčitek.

Jak praktikovat Dirty wellness?

Jednotný návod na to, jak dodržovat zásady Dirty wellness, neexistuje. Jeho hlavní myšlenka totiž spočívá v tom, že si dopřáváte to, co máte rádi. Samozřejmě s mírou a v malém množství. Když si totiž dopřejete sklenku s přáteli, společně s rodinou si zajdete do restaurace na nějaký nezdravý pokrm, u kterého si příjemně popovídáte a podělíte se o noviky ze svého života, vaše nálada se okamžitě zlepší a budete v lepší psychické pohodě. Důležité je, nedělat si následně výčitky.

Nevyhýbejte se jídlům a třeba i činnostem, které by vám dietolog neschválil, ale v rozumné míře si je dopřávejte. Psychologové se shodují na tom, že důležitá je zejména rovnováha. Zásady zdravého stylu tedy dodržujte, ale nebojte se čas od času zhřešit.

Zdroj textu: www.popsugar.co.uk

Zdroj foto: www.freepik.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *