Cyklistika: Ideální pohyb pro posílení celého těla

Žena jedoucí na kole

Jízda na kole je víc než jen možnost dostat se z jednoho bodu do druhého, nebo volnočasová aktivita; je to fantastický sport, který zapojuje a posiluje celé tělo. Cyklistika je všestranný sport, který podporuje komplexní pohodu, buduje vytrvalost, ale také posiluje svaly a pomáhá celkové koordinaci.

Kardiovaskulární zdraví

Jízda na kole je vynikajícím způsobem, jak rozproudit krev a zlepšit kardiovaskulární zdraví. Při jízdě na kole se zvyšuje tepová frekvence, což následně podporuje krevní oběh v celém těle. Ten pak pomáhá dodávat kyslík a živiny do svalů a orgánů a podporuje tak jejich celkové zdraví a přirozenou regeneraci. Pravidelná jízda na kole může snížit riziko srdečních onemocnění, snížit krevní tlak a zlepšit hladinu cholesterolu. Vyrazte na hory na Cannondale Trail a užijte si dokonalý zážitek v terénu. Ručně vyráběné hliníkové rámy Trail vám pomohou užít si ničím neomezený a bezpečný zážitek v jakémkoliv terénu.

Posilování svalů

Jednou z hlavních výhod jízdy na kole je schopnost zapojit různé svalové skupiny současně. Při šlapání do pedálů procvičujete kvadricepsy, hamstringy, lýtka a hýždě, ale při zdolávání náročných terénů při jízdě na horských kolech stejně dobře zapojíte i horní polovinu těla. Zkuste třeba kolo Cannondale Jekyll, na kterém si užijete jízdu z kopce i do kopce, a díky odpružení bude jakýkoliv terén příjemný a sjízdný.

Koordinace a rovnováha

Udržování rovnováhy na kole vyžaduje koordinaci více svalových skupin a centrálního nervového systému. Ať už manévrujete v úzkých zatáčkách, nebo zdoláváte náročné sjezdy na kole Cannondale Scalpel, je takový pohyb velkou výzvou pro celé vaše tělo. Vybudujete si tedy skvělou koordinaci, rovnováhu i obratnost.

Duševní pohoda

Jízda na kole neprospívá jen tělu – je to také skvělý způsob, jak zvýšit duševní pohodu. Cyklistika v přírodě nabízí pohyb na čerstvém vzduchu, což může mít pozitivní vliv na náladu a snížení stresu. Rytmický pohyb šlapání může mít doslova až meditativní charakter. Příznivé účinky cyklistiky ostatně potvrzuje řada studií, například i tato, která zjistila, že jízda na kole může předcházet některým nebezpečným nemocem.

Zdroj náhledové fotografie: unsplash.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *