Léto v lázních: Kam vyrazit na Slovensku?

Lázně Piešťany

Kde si nejlépe odpočinout od povinností, shonu, stresu a všudypřítomné práce? Přesně tohle nabízí lázně. Je to místo klidu, odpočinku, pohody a ozdravného relaxu. Do lázní navíc vůbec nemusíte, jen pokud máte nějaký konkrétní zdravotní problém. Lázeňský pobyt je vhodný pro kohokoliv, kdo jednoduše chce strávit léto na krásném místě, užít si úžasnou atmosféru, kulturu a přírodu. Dnes vám doporučíme lázně, které jsou od nás jen kousek, ale přeci jen v zahraničí. Které lázně na Slovensku rozhodně stojí za návštěvu?

Lázně Piešťany

Lázně Piešťany poskytují léčebnou a zdravotní péči již více než 200 let. Nabízí zcela unikátní termální vodu a sirné léčivé bahno, které pomáhá zejména při potížích s pohybovým aparátem. Využijte tedy jedinečnou příležitost být blízko účinným přírodním zdrojům, ale také si užít úžasnou lázeňskou kulturu, společenské zázemí a také krásné přírodní okolí. Oblast Piešťan nabízí možnost objevovat historicky zajímavá místa, vychutnat si také místní víno z malokarpatských svahů, nebo si užít výletní plavbu po Váhu. Letní pobyt v lázních v Piešťanech vás rozhodně nezklame.

Lázně Trenčianské Teplice

Jedny z nejstarších lázní na Slovensku se specializují zejména na léčbu revmatu, ale rozhodně to není jediný důvod, proč sem zamířit. Lázně Trenčianské Teplice využívají přírodní, minerální, termální a sirné léčivé vody. Mimo léčebné a rehabilitační procedury můžete využít široké možnosti sportu a turistiky. Pobyt ve městě si užije každý, kdo miluje procházky po kolonádách, ale také nepohrdne třeba hrou tenisu nebo golfu. V okolí se dále nachází celá řada kvalitních cyklotras a samozřejmě si můžete na místě kola i vypůjčit.

Pokud vás už zmáhá únava a hledáte ideální destinaci na letní pobyt, využijte nabídku výhodných lázeňských pobytů, které vám pomohou načerpat ztracenou sílu a energii.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *