Erotické pomůcky mohou mít blahodárný vliv také na vaše zdraví

Erotické pomůcky

Používání erotických pomůcek zpravidla máme spojené s navozením optimální pohody v rámci postelový hrátek. V mnoha případech samozřejmě mohou být tyto pomůcky používány také k navození potěšení v době, kdy nemáme stálého sexuálního partnera. Jen málokdo si ale uvědomuje, že některé ze sexuálních pomůcek mohou také aktivně napomáhat ke zlepšení zdravotního stavu. Které to jsou, a jak to dělají?

Erotická pomůcka se zdravotními účinky

Není možná náhodou, že erotická pomůcka, o které budeme nyní mluvit, patří mezi ty nejstarší vůbec. Hovoříme totiž o Venušiných kuličkách. Jejich princip je naprosto jednoduchý, čistě mechanický a funguje pouze na základě vašeho vlastního pohybu. Venušiny kuličky přinášejí příjemné pocity, ale mohou přinášet také benefity s ohledem na váš zdravotní stav. Jejich zavedením do pochvy totiž dochází k:

  • Posilování svalstva pánevního dna
  • Ke zlepšení vnímání stimulace pochvy

Pokud se jedná o svalstvo pánevního dna, asi každá žena ví o možnosti posilovat jej takzvaným Kegelovým cvikem. Ty jsou určeny na zpevnění svalů v oblasti pochvy a spočívají v zatínání svalstva pánevního dna. Při zavedení Venušiných kuliček dochází k samovolnému stahování tohoto svalstva, a tak procvičování této oblasti. To je velmi dobrá prevence proti úniku moči. Příjemným bonusem je, že toto cvičení pomáhá také ke zvýšení vzrušivosti a ke snadnějšímu dosažení orgasmu.

Dobrá nálada je lékem na všechny problémy

Další pomůckou, o které se změníme, je vcelku klasické vibrační vajíčko. To sice samo o sobě nějak konkrétně nepůsobí na zlepšení zdravotního stavu, ale působí tak nějak klasicky, jak to u erotickém pomůcky očekáváme. Zkrátka zlepší náladu. A to je přece to hlavní, ne? Vibrační vajíčka mohou disponovat dálkovým ovladačem. Nejste v posteli sami? Předejte ovladač na chvíli partnerovi a nechte ho si hrát. Endorfiny na sebe nenechají dlouho čekat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *