Zdravá snídaně – jogurt se semínky

Pokud mluvíme o zdravé a zároveň chutné snídani, často se v ní mluví o ingrediencích, jako jsou jogurt, různé ořechy a semínka, nebo také med a čerstvá vymačkaná šťáva. A právě tyto ingredience jsou základem i pro tuto velmi chutnou snídani, která vás zaručeně ohromí. Navíc je extrémně jednoduchá na přípravu.

Co budeme potřebovat?

Plně stačí bílý neslazený a nízkotučný jogurt, a dále směs různých semínek – například dýňových nebo slunečnicových. K tomu všemu postačí pouze trochu medu, a základ pro zdravou snídani máme hotovou. Poté už jenom semínka smícháme s medem, a postupně vmícháváme do daného jogurtu. Tím je vše hotovo a můžeme se pustit do zdravé snídaně, která nám po ránu dodá vše, co potřebujeme.

Improvizujte a zkoušejte alternativy

Tato varianta ale není tou jedinou, jelikož i vy jistě víte, že v kuchyni se improvizaci meze nekladou. Do daného základu totiž můžete přidat také čerstvé ovoce – například jahody, hrušky nebo banány. Stejně tak ale nic nezkazíte ani ořechy, ideálně nadrobno nasekanými lískovými. Stejně tak je ale možné přidat i oblíbené ovoce. Zde se nabízí jak to čerstvé, tak samozřejmě i to sušené. U něho ale pozor na přílišný obsah cukru, který může být problémem. Je tak třeba vybírat pouze takové možnosti, kde k sušení není přidáván.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *