Proč muži nejčastěji navštěvují urologickou kliniku?

Když máte chřipku, nebo jinou klasickou nemoc, je pro vás zcela samozřejmé, že navštívíte lékaře. Jsou ale skupiny nemocí, o kterých se tolik nemluví. A ty se týkají hlavně mužů. Mnoho z nich se bojí o daném problému mluvit, a tak ho řeší svépomocí, nebo ho nechává být. To je ale velká chyba, jelikož urologie je lékařské oddělení jako každé jiné. Z jakých důvodů sem muži míří a jaké problémy jsou ty nejčastější, které zde jsou na denním pořádku? Podívejte se. I díky tomu se přestanete za svůj zdravotní problém stydět.

Problémy s erekcí

Postihují stále více mužů. Je to dáno hlavně současným životním stylem, která není příliš zdraví. Právě na urologii mohou přijít na to, zda není problém jinde, než v některých z hlavních příčin. A pokud ano, je pochopitelně nasazena léčba. Pokud se nic závažného nenajde, je důvodem:

  • Věk
  • Nekvalitní strava
  • Psychický problém

Požadována je také sterilizace

O té se velmi často mluví hlavně s různými sexuálními delikty. Není to ale jediný důvod, kdy může být vasektomie vykonána. Sterilizace mužů totiž může být provedena i na jejich vlastní žádost. Jaké jsou k tomu hlavní důvody? Je to celkem jednoduché. Tento lékařský zákrok je stoprocentní antikoncepcí. Pokud muž už nikdy nechce mít děti, může podstoupit tento zákrok a on ani partnerka nemusí na antikoncepci myslet. Nutno ale říci, že než bude zákrok proveden, je nutné říci důvody a ty si následně obhájit před odbornou komisí.

Častým zákrokem bývá obřízka

I zde jsou důvody různé. A není to jenom náboženství, které je dnes nejznámější. Obřízka může být spojena také s hygienickými důvody, pro které je vyhledávána. Stejně tak platí, že právě obřízka může mít následně vliv na kvalitu sexuálního života. Opomíjet však nelze ani případné zdravotní problémy, které mohou být důvodem pro její vykonání. Jde o celkem bezpečný a také velmi rychlý zákrok.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *