Dýňové máslo – chutná pochoutka plní vitamínů

Když se mluví o másle, tak nejčastěji o tom klasickém – tedy o živočišném produktu. Pokud patříte do skupiny veganů, nebo hledáte kvalitní rostlinnou náhražku, potom zkuste dýňové máslo. Jedná se o něco velmi chutného, co si stoprocentně zamilujete.
Jak si dýňové máslo připravit?
Oprostěte se od faktu, že máslo je jenom to, co znáte v podobě […]

Jak se stravovat, abychom předcházeli gynekologickým onemocněním?

Správné jídlo může pozitivně ovlivnit i zdraví našich ženských orgánů.

Téměř každá dospělá žena ví, jak dokáže život znepříjemnit i menší gynekologický problém.  Neustálé svědění a pálení, bolestivá menstruace, bolest a pálení při močení se někdy nedají vydržet. Různé mykózy a záněty prostě dokáží ženu pořádně potrápit. Bohužel se u některých žen často vracejí. Vážným […]

Kurkumové latté – účinky a příprava

Když se řekne název latté, tak si každý představí klasickou kombinaci tří hlavních surovin, které jsou součástí teplého nápoje. Je to:

Voda
Mléko
Káva

Jsou však i různé variance, které mohou být dokonce u slané. Jasným příkladem je kurkumové latté. Chcete si ho připravit? Poradíme vám. A také vám prozradíme, v čem všem bude prospěšné.
Proč právě […]

Proč muži nejčastěji navštěvují urologickou kliniku?

Když máte chřipku, nebo jinou klasickou nemoc, je pro vás zcela samozřejmé, že navštívíte lékaře. Jsou ale skupiny nemocí, o kterých se tolik nemluví. A ty se týkají hlavně mužů. Mnoho z nich se bojí o daném problému mluvit, a tak ho řeší svépomocí, nebo ho nechává být. To je ale velká chyba, jelikož urologie […]

Včelí produkty, které pomáhají

Včelařství má u nás velmi dlouhou tradici a stále vzniká mnoho nových včelařů. A to primárně proto, že mnohé včelí produkty dokážou pomáhat lidskému zdraví. Jaké konkrétně to jsou a jak pomáhají? Podívejte se.
Med
Jedná se o klasický včelí produkt, který jistě znáte ze studené, ale i teplé kuchyně. Pokud ho budete pravidelně konzumovat, rozhodně […]

I problémy s penisem se už dají řešit

Jde sice o problémy, o kterých muži málo mluví, ale na druhou stranu musíme uznat, že různá tabu už pomalu ale jistě mizí. A to znamená, že se muži nebojí svůj problém řešit. A podle statistik to vypadá, že různé komplikace jsou poměrně časté. Mezi hlavní patří to, že penis není úplně rovný.

Tento problém […]

Jak jíst zdravě? Podívejte se!

Víte, že nezdravý životní styl je spojený s celou řadou civilizačních chorob? Jestliže si to začínáte teprve uvědomovat, je nejvyšší čas začít žít zdravě. Pokud nevíte, jak začít, podívejte se na několik našich hlavních rad a tipů.

Pestrá a vyvážená strava je základ
Hlavní je, aby vaše jídlo bylo rozmanité a pestré. Jednotvárná strava rozhodně nepřispívá ke […]

Jak připravit ovesné vločky na snídani?

Snídaně je základem dne. Proto byste ji nikdy neměli podceňovat. Důležité je, aby její součástí byly také sacharidy. Ty nejlépe dodají třeba ovesné vločky. Jak si je k snídani připravit? Podívejte se na tři zajímavé tipy.
Klasické musli
Jedná se o osvědčenou a velmi jednoduchou přípravu, která bude skvěle chutnat. Základem je ovesné vločky nasypat do misky […]

Při hubnutí dejte pozor na fruktózu

Správné hubnutí je založeno především na změně jídelníčku. Když se podíváme na to, jak by měl vypadat ten ideální, je třeba dodržet tři hlavní věci. Jaké to jsou?

Menší porce několikrát denně
Vyváženost a pestrost
Eliminace nezdravých věcí

Mezi to nezdravé nepatří jenom sůl, nebo tuk. Patří sem také fruktóza. I na ni je dobré […]

Vyzkoušejte dýňová semínka

Různé druhy semen je dobré do jídla přidávat pravidelně. Proč? Zajímavě ho obohatí po chuťové stránce a zároveň mohou vašemu tělu zajistit příjem důležitých látek. Jednou z možností, kterou doporučíme vyzkoušet, jsou dýňová semínka. Proč?
Důležité vitamíny a minerály
Toto je první důvod, proč dýňová semínka do stravy přidávat. Jsou totiž bohaté na celou řadu vitamínů, stejně […]