Jak se udržovat fit i v kanceláři? Na zdravé hubnutí nezapomínejte ani v práci

Zapomeňte na drastické diety. Změňte životosprávu a podpořte své zdraví i při sedavé práci.

Období dovolených u moře je už za dveřmi a z časopisů či internetu se na nás opět usmívají hubené modelky v plavkách. Nejedna žena pak pod vlivem této mediální „masáže“ touží po stejné postavě. Nenechte se ale oklamat vyretušovanými fotkami a […]

Zdravá domácí šunka

Správná a zdravá šunka by měla mít velký podíl masa a měla by být bez jakýchkoliv nežádoucích látek. Pokud chcete obojí zaručit, je dobrou volbou zdravá domácí šunka. Jak na ni? Podívejte se s námi. Potřebovat budete:

Vepřovou kýtu
Sůl, cukr a vodu
Šunkovar

První krok je příprava
Postup je v daném případě celkem jednoduchý. Stačí vzít maso […]

Kafe při hubnutí, ano nebo ne?

Pokud chcete zhubnout, jistě čerpáte rady spojené s tím, jak hubnout správně a efektivně. Velmi často přijde na řadu i otázka, zda dokáže při hubnutí pomocí káva. Podívejte se společně na náš rozbor a na situace, kdy pomůže, a kdy naopak škodí.
Jasné zrychlení metabolismu
Pokud vypijete šálek silné kávy, dostanete do sebe poměrně velkou dávku kofeinu. […]

Kopřiva ale i další bylinky na detoxikaci

Při detoxikaci jsou velmi často užívány různé rostliny a byliny, které lze najít na vaší zahrádce, nebo v okolí všeho obydlí. Společně se podíváme na to, jaké přijdou vhod. Nejvíce doporučována je zcela jistě kopřiva. Poznat ji zvládne téměř každý. A proč právě ta? Pozitiv má hned několik. Mezi klíčové řadíme:

Podporu metabolismu
Účinnost proti […]

Ketonová dieta

Chcete zhubnout? Využít lze dnes celou řadu různých diet. Pokud se zajímáte o ty, které jsou aktuálně velkým hitem, patří mezi ně i Ketonová dieta. Už název jasně napovídá, že klíčovým stavem je takzvaná ketóza. Tedy stav, kdy má tělo nedostatek cukrů, vlivem čehož musí začít čerpat energii z tuků. A to konkrétně těch, které […]

Stévie – pro a proti

Ne vždy je cukr vhodnou přísadou do jídla. Nejenom, že se výrazně podepisuje na našem tloustnutí, ale zapomínat nesmíme také na to, že může mít přímý a samozřejmě negativní vliv na naše zdraví. I proto je dobré hledat různé alternativy. Jednou z takových je rozhodně stévie. Podívejme se společně na pozitiva, ale i negativa této […]

Fakta o zdravém spaní

Spánek je pro každého člověka velmi důležitý. Pokud jste o něm někdy chtěli vědět více informací, potom vám je přinášíme. Rozhodně si buďte jisti, že zajímavých faktů je s ním spojeno více než dost. Pojďme se na ně podívat.
Každý spánek můžeme rozdělit do několika fází
Nejprve musíme začít tím, že každý spánek je možné rozdělit hned […]

Co je mentální anorexie, jak se projevuje a jak může skončit

Mentální anorexie je pojem, který většina lidí zná hlavně v souvislosti s poruchou příjmu potravy. Pokud o tomto zdravotním problému chcete vědět více, je nutné říci, že je spojený hlavně se snahou o štíhlou postavu. Jde hlavně o psychické onemocnění, v rámci kterého si nemocný subjekt stále myslí, že má nadváhu. Vlivem mentální anorexie začne výrazně omezovat […]

Pitný režim – tyto fakta vás přinutí k pravidelnému pití

Dodržovat pitný režim je velmi důležité a doporučuje to každý lékař. Pokud berete jeho rady na lehkou váhu, podívejte se s námi na věci, které vám hrozí, pokud pít nebudete. Buďte si jisti, že po jejich přečtení už se svým zdravím rozhodně hazardovat nebudete.
Vaše tělo bude plné nežádoucích látek
Když dostatečně pijete, dochází k proplachování vašich jater […]

V čem vám může prospět jóga?

Když se podíváme na současné trendy spojené s cvičením, rozhodně je možné narazit na celou řadu různých směrů, které lze zařadit nejenom mezi moderní a trendy, ale lze je zařadit také mezi směry, které mají pozitivní vliv na lidské tělo. Dokonalým příkladem je jóga. V čem konkrétně vám může prospět? Podívejte se s námi.
Ideální volba pro posílení […]