Pracujte aktivně na své obranyschopnosti a tolik potřebnému zdraví

Zdraví máme každý jenom jedno. Bohužel místo toho, abychom jej aktivně bránili a snažili se jej za každou cenu udržet, snažíme se mu jako společnost spíše podkopávat nohy. Pravda je taková, že se mezi námi dnes vyskytuje jen určité procento lidí, kterým není stav jejich organismu lhostejný a snaží se pravidelně uspokojovat jeho potřeby. Tím […]

Jak přibrat?

Mnoho lidí, doslova většina, chce zhubnout. Je tu ale i druhá stránka. Je mnoho lidí, kteří touží po pravém opaku. Hledají cesty, jak přibrat. Jestliže je toto i váš cíl, zde je několik rad, jako na to. První jsou stejné, jako v případě diet. Zapomeňte na nezdravá jídla, jako jsou ta, která obsahují?

Tuk
Sůl
[…]

Hubnutí a kustovnice čínská – goji

Kustovnice čínská neboli goji je velmi známou superpotravinou. Jde o ploty unikátní rostliny, které mají velmi dobrý vliv i na lidské zdraví. Kromě toho dokáže goji pomáhat také v případě hubnutí. Jaké jsou možnosti? Podívejte se společně s námi.
Vyčistí tělo a zlepší jeho fungování
Prvním pozitivem, které kustovnice čínská má, je rozhodně to, že dokáže podporovat detoxikaci […]

Bílkoviny v potravinách – část 2

Bílkoviny neboli proteiny jsou důležitou stavební látkou pro lidské stravy. Čerpat je pochopitelně lze z řady potravin. Některé jsme si vyjmenovali v první části našeho článku. A nyní je pravý čas na to, abychom se podívali na řadu dalších.
Zelenina
I vegani mohou zajistit pro své tělo poměrně dostatečné množství bílkovin. A to za předpokladu, že budou konzumovat […]

Vliv rostlinných a živočišných tuků na naše zdraví

Tuky nemusí být nutně jenom špatné. Nezapomínejme na to, že existují i tuky dobré. Také je třeba říci, že existují jak rostlinné, tak živočišné. Pokud jde o první kategorii, jde o různé druhy olejů. Mezi známé patří třeba olej olivový, konopný, lněný a řada dalších. Když jde o tuky živočišné, patří sem třeba:

Máslo
[…]

Skvělý recept na dietní bramborový salát

Bramborový salát není jenom jídlem, které si budete moci dopřát na Štědrý den. Jde o zajímavou a chutnou přílohu, kterou lze připravit kdykoliv během roku. Pokud se obáváte toho, že je to kalorická bomba, máte pravdu. Zde je návod, jak připravit dietní alternativu.
Zapomeňte na uzeninu
Obvykle je do bramborového salátu přidávána uzenina. Nejčastěji se jedná […]

Pomelo – bojovník proti nadváze

Obecně se říká, že při dietě je dobré dávat si pozor na některé druhy ovoce. To proto, že mohou obsahovat zbytečně moc cukru. Potom tu jsou ale druhy, které jsou naopak doporučovány. A přesně do této kategorie patří velmi známé pomelo. Ovoce, které je dokonalým pomocníkem při nadváze. Sehnat ho dnes není žádným problémem, […]

Nebezpečný viscerální tuk

Tuky dělíme do různých kategorií. Jsou to zdravé, jsou to ty nezdravé a potom je to ještě jeden, označovaný jako nebezpečný. Jde o takzvaný viscerální tuk. Proč si na něho dát pozor a jaká je jeho charakteristika? Podívejte se s námi.
Co je to viscerální tuk?
Když jde o tukové zásoby v našem těle, tak většina lidí zná […]

Tipy na zdravou odpolední svačinu

Správný zdravý jídelníček je založený na tom, že budete konzumovat během dne několik menších porcí. A mezi těmi by neměla chybět ani odpolední svačina. Co by mělo být jejím základem, pokud chcete skutečně žít zdravě? Zde je několik tipů, se kterými neuděláte chybu.
Smoothie
Velmi populární nápoj, který je založený na kombinaci ovoce a mléka. Dodáte […]

Margitova dieta

Nejenom zkušení výživoví poradci. Není nic výjimečného, že různé diety vymýšlejí i známé osobnosti. A mezi jednu takovou patří i Margitova dieta. Pokud vás zajímá více informací, potom čtěte dále. Samotný Margita o dietě říká, že se jedná o krátkodobý dvoutýdenní režim, kdy lze zhubnout i 8 kilogramů. Z toho už celkem jasně plyne, že […]