Skvělý recept na dietní bramborový salát

Bramborový salát není jenom jídlem, které si budete moci dopřát na Štědrý den. Jde o zajímavou a chutnou přílohu, kterou lze připravit kdykoliv během roku. Pokud se obáváte toho, že je to kalorická bomba, máte pravdu. Zde je návod, jak připravit dietní alternativu.
Zapomeňte na uzeninu
Obvykle je do bramborového salátu přidávána uzenina. Nejčastěji se jedná […]

Pomelo – bojovník proti nadváze

Obecně se říká, že při dietě je dobré dávat si pozor na některé druhy ovoce. To proto, že mohou obsahovat zbytečně moc cukru. Potom tu jsou ale druhy, které jsou naopak doporučovány. A přesně do této kategorie patří velmi známé pomelo. Ovoce, které je dokonalým pomocníkem při nadváze. Sehnat ho dnes není žádným problémem, […]

Nebezpečný viscerální tuk

Tuky dělíme do různých kategorií. Jsou to zdravé, jsou to ty nezdravé a potom je to ještě jeden, označovaný jako nebezpečný. Jde o takzvaný viscerální tuk. Proč si na něho dát pozor a jaká je jeho charakteristika? Podívejte se s námi.
Co je to viscerální tuk?
Když jde o tukové zásoby v našem těle, tak většina lidí zná […]

Tipy na zdravou odpolední svačinu

Správný zdravý jídelníček je založený na tom, že budete konzumovat během dne několik menších porcí. A mezi těmi by neměla chybět ani odpolední svačina. Co by mělo být jejím základem, pokud chcete skutečně žít zdravě? Zde je několik tipů, se kterými neuděláte chybu.
Smoothie
Velmi populární nápoj, který je založený na kombinaci ovoce a mléka. Dodáte […]

Margitova dieta

Nejenom zkušení výživoví poradci. Není nic výjimečného, že různé diety vymýšlejí i známé osobnosti. A mezi jednu takovou patří i Margitova dieta. Pokud vás zajímá více informací, potom čtěte dále. Samotný Margita o dietě říká, že se jedná o krátkodobý dvoutýdenní režim, kdy lze zhubnout i 8 kilogramů. Z toho už celkem jasně plyne, že […]

Uhlohydráty v potravinách

Pokud se podíváme na to, co obsahuje řada potravin, tak nelze zapomenout na takzvané uhlohydráty. Pod tímto označením najdeme v potravinách organické prvky, které mají podobu:

Uhlíku
Vodíku
Kyslíku

Jejich finální podoba může být různá. Důležité jsou pro naše tělo hlavně proto, že jsou pro něho jakýmsi palivem. Jedná se pro tělo o velmi dobrý zdroj […]

Bílkoviny v potravinách – část 1

Bez jídla se nikdo z nás neobejde. To proto, že jejích součástí jsou živiny, které potřebuje každé lidské tělo. A co konkrétně? Mezi jedny z hlavních patří bílkoviny. Jaké potraviny jsou velmi důležitým zdrojem, bez kterých se nelze obejít? Podívejte se.
Maso
Kdo nejí maso, může mít celkem velký problém. Pokud se podíváme na bílkoviny v potravinách, tak je […]

Bezezbytková dieta

Různých diet existuje celá řada. Jednou z velmi unikátních je takzvaná bezezbytková dieta. Jejím unikátem není to, že nevznikají žádné zbytky jídla během přípravy, ale to, že během ní zůstává čisté vaše střevo. Cílem je jít takové potraviny, které nebudou škodit lidskému trávení.
Snaha pročistit střeva
Bezezbytková dieta může být též označována jako režim, během kterého dochází […]

Dýňové máslo – chutná pochoutka plní vitamínů

Když se mluví o másle, tak nejčastěji o tom klasickém – tedy o živočišném produktu. Pokud patříte do skupiny veganů, nebo hledáte kvalitní rostlinnou náhražku, potom zkuste dýňové máslo. Jedná se o něco velmi chutného, co si stoprocentně zamilujete.
Jak si dýňové máslo připravit?
Oprostěte se od faktu, že máslo je jenom to, co znáte v podobě […]

Jak se stravovat, abychom předcházeli gynekologickým onemocněním?

Správné jídlo může pozitivně ovlivnit i zdraví našich ženských orgánů.

Téměř každá dospělá žena ví, jak dokáže život znepříjemnit i menší gynekologický problém.  Neustálé svědění a pálení, bolestivá menstruace, bolest a pálení při močení se někdy nedají vydržet. Různé mykózy a záněty prostě dokáží ženu pořádně potrápit. Bohužel se u některých žen často vracejí. Vážným […]