Jablečná dieta

Zapojovat různé ovoce do dietních plánů je rozhodně správné. Díky němu totiž tělo získá celou řadu vitamínů a prospěšných látek, ale stejně tak ho může ovoce také skvěle detoxikovat. A jinak tomu není ani v případě, kdy je naší volbou jablečná dieta. Ta poprvé spatřila světlo světa v roce 2003, kdy ji zveřejnila dietoložka Tammi Flynn, která je zároveň také autorkou tohoto dietního plánu. Oproti jiným ovocným dietám, u kterých tvoří konkrétní ovoce základ stravování, je tato dieta v něčem jiná. Jablka jsou sice základem, ale konzumují se ke každému běžnému jídlu. Zde totiž autorka využila všechny své zkušenosti a tak se logicky drží nejlepšího dietního postupu, který staví na kvalitním jídelníčku a vyvážené stravě.

Kdy je vhodné jablka konzumovat?

Jak jsme již uvedli, jablko by mělo být součástí každého jídla. V tomto směru je samozřejmě dobré dbát na to, aby tělo mělo dostatek porcí po celý den. A právě ve chvíli, kdy je čas na konkrétní jídlo, sníme nejprve dané jablko. A díky tomu naše tělo především o něco více zasytíme, díky čemuž sní toho následujícího jídla méně. To samozřejmě povede k tomu, že z něho získá potřebné živiny, ale zároveň nebude docházet k nebezpečnému přejídání. Takto bychom měli postupovat hlavně v rámci všech třech hlavních jídel, jako je snídaně, oběd a večeře. V případě svačin, a to dopoledních a odpoledních můžeme sníst třeba pouze ono jablko, doplněné o kousek jiného ovoce, nebo o zeleninu.

Co je třeba do jídelníčku také zapojit

Kromě jablek je samozřejmostí také celkově pestrá strava. Zapomínat bychom tedy neměli ani na ostatní druhy ovoce, a samozřejmě ani na zeleninu. Obojí dodá tělu hlavně potřebné vitamíny, díky kterým může lépe fungovat, ale třeba také posílíte jeho obranyschopnost. Stejně tak důležité jsou ale sacharidy, které potřebujeme hlavně ke správné funkci našich svalů. V tomto případě je vhodné volit potraviny s nižším glykemickým indexem – ideálním příkladem je tmavá rýže, celozrnné těstoviny, ale třeba i sladké brambory. Do jídelníčku ale můžeme zahrnout i brambory běžné.

Jak je to s vlákninou?

Součástí zdravé stravy by měla být rozhodně také vláknina, a to hlavně proto, že dokáže pozitivním způsobem působit na náš trávicí systém. V tomto ohledu je nutné říci, že právě samotná jablka, konkrétně jejich slupky jsou jejím přirozeným zdrojem, a tak není nutné v tomto směru dávat pozor na to, abychom ji doplňovali i z dalších potravin.

V souvislosti s jejím větším množstvím je ale třeba říci, že je nutné počítat s případnými vedlejšími účinky. Vysoké množství vlákniny totiž může mít i projímavé účinky, což můžeme pocítit hlavně v prvních dnech, než se organismus ustálí. Je proto dobré s tím počítat, a jakmile tento problém nastane, konzumaci jablek raději omezte.

Nezapomínejte ani na dostatek tekutin

Daný dietní plán vám tak velmi dobře pomůže v tom, jak přirozeným a pozvolným způsobem snížit svou váhu. Tento postup je oblíbený hlavně v tom ohledu, že ačkoliv hubnete pomaleji, hubnete víceméně trvale a není třeba se bát jo-jo efektu. Aby ale bylo hubnutí skutečně bezproblémové, neměli byste zapomínat ani na pitný režim. Ten je třeba bezpodmínečně dodržovat a to v množství nejméně tří litrů tekutin denně. A co je nejlepší pít? Hlavně vodu z kohoutku, ale také neslazené bylinkové čaje či různé jiné domácí odvary.

K tomu všemu ale přidejte také cvičební aktivitu. Z počátku bude stačit rychlejší procházka, dále ji můžete změnit třeba i na běh. Skvělou aktivitou je ale i jízda na kole, nebo také plavání. Důležité je sportovat alespoň 30 minut denně, a to nejméně pětkrát v týdnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *