OMG dieta

Velmi zajímavý koncept, který láká především na to, že skutečně funguje a skutečně dokáže přinést požadovaný úbytek váhy. Přesně taková je právě OMG dieta, která se po svém vydání stala skutečným světovým hitem a překonala tak celou řadu do té doby známých a využívaných diet. Za celým tímto konceptem poté stojí Paul Khan, který se celý život zabývá sportem. Je sportovním vědcem, ale zároveň i osobním trenérem. S tímto povoláním samozřejmě souvisí také správné stravování a tak je jasné, že své zkušenosti naplno využil v tom, aby mohl tuto dietu vydat. A to pod svým pseudonymem Venice A Fulton.

Dieta trvá celkem 6 týdnů

Ačkoliv jsme mluvili o krátkodobé dietě, je třeba to uvést na pravou míru, jelikož tato varianta trvá 6 týdnů. Během nich je nutné dodržovat nastavený denní režim, který OMG dieta přináší. Mezi něho patří například i u mnohých diet nepochopitelné vynechávání snídaní, a doporučování pití kávy, a to před každým cvičením. To má však svůj účel, jelikož kofein je velmi silným stimulantem, což znamená zrychlení metabolismu a tím i rychlejší spalování tuků. Navíc dieta ukládá jíst mnohem více jídla, ale v delších intervalech. Sám její zakladatel je totiž přesvědčen, že to jsou právě malé a časté porce, které cestě za dokonalou postavou brání.

Denní režim počítá nejenom se cvičením, ale i s koupelemi

Zatímco většina diet má ve svém denním režimu zahrnuté pouze jídlo a cvičení, u této diety je to jiné, jelikož se také zaměřuje na studené koupele a sprchování. V tomto směru doporučuje OMG dieta hned dvě denně. První ráno, ihned po vstávání a druhou během odpoledne. Dané sprchování samozřejmě nemusí být nijak dlouhé, pouze je důležité, aby se studenou vodou tělo zrychlilo, hlavně co do proudění krve.

Z hlediska sportovního pohybu je poté nutné cvičit přesně 45 minut aerobního cvičení denně. Doporučována je svižná chůze, běh, ale i jízda na kole či plavání. V tomto směru je daná doba sportovní aktivity pevně daná, a neměla by být delší ani kratší. Též OMG dieta přikazuje, aby se cvičilo výhradně na lačno, a po dokončení cvičení byl člověk ještě 3 hodiny o hladu. Měl by tak pouze doplňovat tekutiny – čistou vodu.

Potraviny jsou rozděleny do třech hlavních skupin

S celým dietním režimem souvisí také to, že jednotlivé potraviny jsou rozdělené, a to do třech hlavních skupin. Jsou to skupiny těch doporučovaných, skupiny neutrálních a poté samozřejmě zakázaných. Pokud bychom se podívali hned na první skupinu těch povolených, tak ta je zaměřená hlavně na bílkoviny. Nechybí zde maso a ryby, ale také třeba vejce nebo zelenina. Stejně tak jsou k pravidelné konzumaci doporučovány luštěniny, různá semena a oříšky, a samozřejmě také čistá voda z vodovodu.

Tento seznam je poté doplňován těmi neutrálními potravinami, které je sice možné jist, ale rozhodně by se to s nimi nemělo přehánět. Patří sem pečivo, ideálně ve své celozrnné verzi, a to stejné platí i o těstovinách. Dále jsou v neutrální skupině potraviny jako rýže nebo cereálie. Z hlediska pitného režimu nevadí džusy, ale musí být přírodní, a tedy výhradně domácí, z vymačkaného ovoce. Kupované jsou vzhledem příměsím a cukru zakázané.

Jaké potraviny je nezbytné vynechat?

V soupisu potravin poté nesmíme zapomenout na ty, kterým bychom se měli vyhnout. Jedná se především o různé typy mléčných výrobků, a to jogurtů, sýrů nebo tvarohů. Samozřejmě je zakázané i mléko jako takové. Dále jsou zakázané všechny nezdravé oleje a tuky obecně. Ty doplňují různé hutnější omáčky, a stejně tak výraznější koření nebo bylinky. Logickým vyústěním nezdravých potravin jsou poté sladkosti, sušenky, zákusky, cukrovinky i slané snacky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *