Zapomeňte na drastické diety. Změňte životosprávu a podpořte své zdraví i při sedavé práci.

Období dovolených u moře je už za dveřmi a z časopisů či internetu se na nás opět usmívají hubené modelky v plavkách. Nejedna žena pak pod vlivem této mediální „masáže“ touží po stejné postavě. Nenechte se ale oklamat vyretušovanými fotkami a raději pracujte na svém sebevědomí, abyste se dobře cítila ve svém těle. Pokud byste ale přeci jenom chtěla zhubnout nějaké to kilo, musíte změnit celý životní styl – pravidelně a zdravě jíst a hýbat se. Jak to ale udělat, když musíte osm hodin denně sedět v kanceláři?

Choďte pěšky

Být dlouhou dobu připoutaná ke kancelářské židli není nic příjemného pro vaši tělesnou schránku. Pokud k tomu ještě máte rodinu, určitě je pro vás těžké najít si čas na pravidelné cvičení. Zapomeňte na auto či MHD a pokud je to jenom trochu možné, choďte do práce alespoň část cesty pěšky. Svižná chůze je zdravá, podporuje hubnutí, zlepšuje oběhový systém a dokonce má pozitivní vliv i na váš mozek. 

Hýbejte se i v práci!

Většina škody se ale děje v samotné práci, kdy zabrané do práce často zapomeneme vstát od stolu i několik hodin. Naštěstí už existují chytré aplikace, které si jednoduše stáhnete do počítače nebo mobilu, a ty vám připomínají, kdy je třeba zvednout se od obrazovky a trochu se protáhnout. Dobrým pomocníkem je i aplikace, který vás zase připomíná pitný režim. I pravidelný příjem tekutin podporuje vaše zdraví.

Seďte rovně!

To, jestli se cítíme zdravá a krásná, určuje i to, jestli vás něco bolí anebo ne. Problémem při sedavé práci však bývá i bolest zad. Zbytečně se pak hrbíme nejen při práci, ale i mimo kancelář. Přitom rovná záda jsou ozdobou každé ženy. Pokud máte se zády problém i vy, můžete si pořídit různé zdravotnické pomůcky, které vám posed vylepší. Příjemný nafukovací podsedák nebo klínový podsedák zlepší váš přirozený posed. Bedrovou páteř si můžete opřít o speciální opěrku, kterou jednoduše připnete rovnou na židli. Všechny tyto pomůcky vám budou pomáhat sedět rovně a bez bolestí.

Zdroj obrázku: www.bigstockphoto.com