Dýňové máslo – chutná pochoutka plní vitamínů

Když se mluví o másle, tak nejčastěji o tom klasickém – tedy o živočišném produktu. Pokud patříte do skupiny veganů, nebo hledáte kvalitní rostlinnou náhražku, potom zkuste dýňové máslo. Jedná se o něco velmi chutného, co si stoprocentně zamilujete.
Jak si dýňové máslo připravit?
Oprostěte se od faktu, že máslo je jenom to, co znáte v podobě […]

Kurkumové latté – účinky a příprava

Když se řekne název latté, tak si každý představí klasickou kombinaci tří hlavních surovin, které jsou součástí teplého nápoje. Je to:

Voda
Mléko
Káva

Jsou však i různé variance, které mohou být dokonce u slané. Jasným příkladem je kurkumové latté. Chcete si ho připravit? Poradíme vám. A také vám prozradíme, v čem všem bude prospěšné.
Proč právě […]

Jak připravit ovesné vločky na snídani?

Snídaně je základem dne. Proto byste ji nikdy neměli podceňovat. Důležité je, aby její součástí byly také sacharidy. Ty nejlépe dodají třeba ovesné vločky. Jak si je k snídani připravit? Podívejte se na tři zajímavé tipy.
Klasické musli
Jedná se o osvědčenou a velmi jednoduchou přípravu, která bude skvěle chutnat. Základem je ovesné vločky nasypat do misky […]

Vyzkoušejte dýňová semínka

Různé druhy semen je dobré do jídla přidávat pravidelně. Proč? Zajímavě ho obohatí po chuťové stránce a zároveň mohou vašemu tělu zajistit příjem důležitých látek. Jednou z možností, kterou doporučíme vyzkoušet, jsou dýňová semínka. Proč?
Důležité vitamíny a minerály
Toto je první důvod, proč dýňová semínka do stravy přidávat. Jsou totiž bohaté na celou řadu vitamínů, stejně […]

Nevylučujte lepek z vaší stravy bezdůvodně

Lepek je součástí celé řady potravin. Pokud má člověk celiakii, tedy zdravotní problém spojený s alergií na lepek, měl by ho ze své stravy eliminovat. U mnohých lidí se potom objevují názory, že je vhodné lepek eliminovat, i pokud žádné zdravotní komplikace nemáte. To by však bylo chybou. Proč?
Komplikované stravování
Pokud se rozhodnete nejíst lepek, můžete […]

Léčivé potraviny, které by neměly chybět v žádné domácnosti

Pokud nejste ve své kůži, a cítíte, že na vás takzvaně něco leze, jsou hned dvě cesty, kterými se můžete vydat. Ta první je spojena s tím, že se svěříte do péče moderní medicíny. Ta druhá je spojena s tím, že využijete léčivé potraviny. A jaké by u vás doma neměly chybět?
Avokádo
Sice se jedná o exotickou […]

Skončete s bílým cukrem. Používejte přírodní sladidla!

Bílý cukr je rozhodně to nejhorší, co můžete do organismu dostat. O něco lepší je určitě ten třtinový, ale ani u něho stále nemluvíme o dokonalé a nejlepší možnosti. Proto je vhodné využívat spíše přírodní sladidla. Jaká jsou ta nejlepší? Poradíme vám.
Stévie
Hned na úvod musíme zmínit přírodní sladidlo, které je doporučováno nejvíce. Je sice […]

Které ovoce je vhodné i pro diabetiky?

Ovoce je zdravé a mělo by být samozřejmou součástí jídelníčků. Je však třeba připomenout, že některé druhy mohou obsahovat jak velké množství cukru, tak mohou mít i špatný glykemický index. Z toho důvodu dané druhy rozhodně nejsou vhodné pro diabetiky. A které naopak jsou? Podívejte se.
Borůvky
Oblíbené ovoce, které si lze i jednoduše natrhat v lese. Pro […]

Věděli jste, že dýňová semínka jsou plná vitamínů?

Semínka obecně jsou poměrně hojně doporučována, pokud je vaším cílem především zdravý životní styl. Když se podíváme na konkrétní možnosti, určitě dominují dýňová semínka. A jaký je ten hlavní důvod, proč je dobré je vyzkoušet? Podívejte se společně s námi – je to bohatý obsah vitamínů, ale i dalších látek
Jaké vitamíny obsahují dýňová semínka?
Začneme tedy […]

Lecitin a jeho vliv na lidské tělo

Když se podíváme na látku označovanou jako lecitin, je třeba říci, že jde o látku přírodní, kterou dnes najdeme v mnoha potravinách. Mezi hlavní příklady patří:

Arašídy a jiné ořechy
Různé druhy semen
Vejce

Rozhodně by se na danou látku nemělo zapomínat, jelikož vliv lecitinu na lidské tělo je poměrně pozitivní. Pokud vás zajímá, v jakém konkrétním […]