Léčivé potraviny, které by neměly chybět v žádné domácnosti

Pokud nejste ve své kůži, a cítíte, že na vás takzvaně něco leze, jsou hned dvě cesty, kterými se můžete vydat. Ta první je spojena s tím, že se svěříte do péče moderní medicíny. Ta druhá je spojena s tím, že využijete léčivé potraviny. A jaké by u vás doma neměly chybět?
Avokádo
Sice se jedná o exotickou […]

Skončete s bílým cukrem. Používejte přírodní sladidla!

Bílý cukr je rozhodně to nejhorší, co můžete do organismu dostat. O něco lepší je určitě ten třtinový, ale ani u něho stále nemluvíme o dokonalé a nejlepší možnosti. Proto je vhodné využívat spíše přírodní sladidla. Jaká jsou ta nejlepší? Poradíme vám.
Stévie
Hned na úvod musíme zmínit přírodní sladidlo, které je doporučováno nejvíce. Je sice […]

Které ovoce je vhodné i pro diabetiky?

Ovoce je zdravé a mělo by být samozřejmou součástí jídelníčků. Je však třeba připomenout, že některé druhy mohou obsahovat jak velké množství cukru, tak mohou mít i špatný glykemický index. Z toho důvodu dané druhy rozhodně nejsou vhodné pro diabetiky. A které naopak jsou? Podívejte se.
Borůvky
Oblíbené ovoce, které si lze i jednoduše natrhat v lese. Pro […]

Věděli jste, že dýňová semínka jsou plná vitamínů?

Semínka obecně jsou poměrně hojně doporučována, pokud je vaším cílem především zdravý životní styl. Když se podíváme na konkrétní možnosti, určitě dominují dýňová semínka. A jaký je ten hlavní důvod, proč je dobré je vyzkoušet? Podívejte se společně s námi – je to bohatý obsah vitamínů, ale i dalších látek
Jaké vitamíny obsahují dýňová semínka?
Začneme tedy […]

Lecitin a jeho vliv na lidské tělo

Když se podíváme na látku označovanou jako lecitin, je třeba říci, že jde o látku přírodní, kterou dnes najdeme v mnoha potravinách. Mezi hlavní příklady patří:

Arašídy a jiné ořechy
Různé druhy semen
Vejce

Rozhodně by se na danou látku nemělo zapomínat, jelikož vliv lecitinu na lidské tělo je poměrně pozitivní. Pokud vás zajímá, v jakém konkrétním […]

Semolinová mouka jako náhrada té klasické

Základem mnoha pokrmů je dnes mouka.  Většina z nás zná tu klasickou, která ale na trhu není jedinou možností, kterou lze nejenom koupit, ale také používat. Existuje také semolinová mouka, kterou si dnes mnoho lidí oblíbilo jako zajímavou alternativu. Podívejme se, proč tomu tak je.
Co je to semolina?
Nejprve se podívejme na to, z čeho se taková […]

Zdravá domácí šunka

Správná a zdravá šunka by měla mít velký podíl masa a měla by být bez jakýchkoliv nežádoucích látek. Pokud chcete obojí zaručit, je dobrou volbou zdravá domácí šunka. Jak na ni? Podívejte se s námi. Potřebovat budete:

Vepřovou kýtu
Sůl, cukr a vodu
Šunkovar

První krok je příprava
Postup je v daném případě celkem jednoduchý. Stačí vzít maso […]

Kopřiva ale i další bylinky na detoxikaci

Při detoxikaci jsou velmi často užívány různé rostliny a byliny, které lze najít na vaší zahrádce, nebo v okolí všeho obydlí. Společně se podíváme na to, jaké přijdou vhod. Nejvíce doporučována je zcela jistě kopřiva. Poznat ji zvládne téměř každý. A proč právě ta? Pozitiv má hned několik. Mezi klíčové řadíme:

Podporu metabolismu
Účinnost proti […]

Ořechy a zdraví

Ořechy by měly být jednou ze složek vašeho jídelníčku. A to především pro svůj obsah látek, které jsou prospěšné lidskému zdraví. Každý druh může mít jiné pozitivní účinky a tak se hezky popořadě podíváme na to, co nesmí ve vašem jídelníčku chybět.
Vlašské ořechy
Jasná klasika v široké škále těchto plodů. Pokud máme zmínit hlavní pozitiva, tak […]

Dušená mrkev je lepší než syrová

Mrkev je pro lidské zdraví velmi prospěšnou zeleninou. I proto je doporučována její pravidelná konzumace. Co však platí u jiných druhů zeleniny, nemusí platit v tomto případě. O co jde? O samotnou přípravu. Je mnoho druhů zeleniny, které je lepší konzumovat za syrového stavu. U mrkve to však neplatí.
Co z mrkve potřebujete? Beta-karoten
Hlavním důvodem, proč mrkev […]